مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم:

سال گذشته 51تُن سیم مسی از اداره برق سرقت شده است/80درصد مصارف خانگی است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به اینکه 80درصد مصارف برق استان خانگی است، گفت: سال گذشته 51تُن سیم مسی از اداره برق سرقت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهدی آهنین پنجه ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال دمال بالای 48 درجه در قم ثبت شد، اظهار داشت: در استان قم 400امامزاده، 1200 مسجد و حسینیه، 1800هکتار بافت فرسوده وجود دارد که باید در این مناطق مدیریت برق به خوبی انجام بگیرد.

وی ادامه داد: تا پایان سال 97 حدود 559781 نفر مشترک برق در استان قم وجود دارد که پیک بار سال قبل 775 مگابایت بود و در هفته گذشته پیک بار 830مگابایت ثبت شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به اینکه درصد تلفات را به زیر ده درصد رسانده ایم، گفت: میزان خاموشی برای هر نفر مشترک را به 43/1 رسانده ایم.

وی عنوان داشت: درصد تلفات که به مسائل فنی و پرت شبکه بر می گردد در سال 87 حدود 16درصد بود که امسال به 9.8 درصد رسانده ایم؛ از تعداد کل مشترکین 80درصد تعرفه خانگی، 3.5درصد تعرفه عمومی، 1.14درصد تعرفه صنعتی ، زیر یک درصد تعرفه کشاورزی و 43درصد سایر مصارف هستند.

آهنین پنجه با اشاره به اینکه 12درصد تولید برق استان از نیروگاه های خورشیدی است، عنوان داشت: پیک بار در سال 89 حدود 503 مگاوات بود که در سال 98 به 827 مگاوات رسیده است ؛ هر ساله در مصارف خانگی 500کیلو وات افزایش رخ داده است.

وی افزود: از مهر ماه جاری به دلیل رعایت اقتصاد مقاومتی و گرانی کاغذ دیگر قبض کاغذی چاپ نخواهد شد و رقم میزان مصرف بصورت پیامکی به مشترک اعلام خواهد و مشترکین می توانند از طریق سایت ریز مصرف را مشاهده کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به اینکه قیمت نصب پنل خورشیدی همچنان با قیمت سال قبل محاسبه می شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 51 تن سیم مسی از اداره برق به سرقت رفته است.

وی عنوان داشت: در صورتی که برای مشترکین از سوی اداره برق مشکلی مانند سوختگی لوازم الکترونیکی پیش بیایید اداره برق موظف به پرداخت است.


انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/11123
اخبار مرتبط

نظرات شما