حجت الاسلام کاویانی در گفتگو با قم فردا:

سبک زندگی یکی از مهم‌ترین عرصه‌ها در زمینهٔ پژوهش است

محقق و پژوهشگر حوزه گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور سبک زندگی یکی از مهم‌ترین عرصه‌ها درزمینهٔ پژوهش است که باید توجه ویژه‌ای به آن صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بابیان این‌که پژوهش و تحقیق مقدمه‌ای پیشرفت کشور است، اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور سبک زندگی یکی از مهم‌ترین عرصه‌ها درزمینهٔ پژوهش است که انتظار می‌رود شاهد رشد پژوهش‌ها در این زمینه باشیم.
وی بابیان این‌که نکته مهم‌تر عملیاتی شدن این پژوهش‌ها است، ادامه داد: امروز شاهد هستیم که پژوهش‌ها و مطالعات به سمت عملیاتی شدن پیش نرفته است که همین موضوع باعث شده اثرگذاری این پژوهش‌ها در جامعه به چشم نیاید.
این محقق و پژوهشگر حوزوی توجه به سبک زندگی اسلامی در حوزه و دانشگاه را خواستار شد و بیان داشت: اساساً بحث سبک زندگی و تبیین علمی آن مقوله‌ای است که نیاز به همکاری دو نهاد حوزه و دانشگاه دارد و تعامل و هم‌بستگی این دو نهاد علمی می‌تواند نقش خوبی در کشور به‌جای بگذارد.
وی ادامه داد: اشاره به این نکته هم حائز اهمیت است که بدنه و متن حوزه بیشتر مطالعات مفهومی و نظری در عرصه سبک زندگی دینی انجام می‌دهد که خوشبختانه ما در این زمینه کمبودهایمان خیلی جدی نیست و آنچه قابل‌توجه می‌باشد این‌که نظام جامع سبک زندگی هنوز جایش خالی است که باید در این زمینه حوزه و دانشگاه با یکدیگر همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.
کاویانی بر ضرورت اصلاح سبک زندگی تأکید کرد و گفت: در فرآیند اصلاح سبک زندگی باید نگاه بین نسلی مطرح باشد و اساساً این موضوع از آن دسته موضوعاتی است که با فوریت و تعجیل و نگاه بخشنامه‌ای تحقق آن امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: لازمه‌ای این کار برنامه‌ریزی جدی و مستمر است و از این حیث ضرورت پژوهش در عرصه سبک زندگی بسیار جدی است.
 

انتهایی پیام/110
گالری عکس
http://qomefarda.ir/1129
اخبار مرتبط

نظرات شما