گزارش: شب پرستاره در ضیافت بزرگ هلال احمر

ورزشکاران و هنرمندانی که در کمپین بازسازی مناطق زلزله زده با وبسایت ورزش سه همکاری کرده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،مراسم تقدیر از ورزشکاران و هنرمندان شرکت کننده در کمپین ستاره ها که به همت وبسایت ورزش سه، با هدف کمک به سیل زدگان فعالیت می کند، با حضور رییس جمعیت هلال احمر، معاون وزیر ورزش و جوانان، مهدی شاملو بنیانگذار "ورزش سه" ،مدیران عامل فعلی و سابق استقلال و پرسپولیس و تنی چند از چهره های ورزشی و هنری برگزار شد.

 

پرونده سیل 98 هنوز بسته نشده است!

 

علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر نیز با بیان اینکه این مراسم به معنای بسته شدن پرونده سیل نوروز 98 نیست، تاکید کرد: از شما به عنوان چهره های محبوب و دوست داشتنی مردم در رشته های مختلف ورزشی و هنرمندان تشکر می کنم و ما می خواهیم از ایده های شما نیز استفاده کنیم تا در آینده موفق تر عمل کنیم.

 

وی در این باره که چرا در حوادث سراغ مردم می رویم، توضیح داد: برخی حوادث طوری است که حتی دولت های قوی و پولدار نمی توانند به تنهایی آن را مدیریت کنند و علاوه بر مردم آن کشور، مردمان دیگر کشورها نیز به یاری حادثه دیدگان می آیند. کشور ما هم در این عرصه زبانزد خاص و عام است و ترویج و گسترش روحیه نیکوکاری و رفاقت بین همه مردم ما با همه سلیقه ها و نژادها وجود دارد.

 

رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: سیل امسال بسیار ویرانگر بود اما با ترویج روحیه صلح و دوستی به "سیل مهربانی" تبدیل شد که هنوز جاری و ساری است.

 

پیوندی همچنین درباره میزان کمک ها گفت: 150 میلیارد تومان در حساب های ما است و سودی که به پولها تعلق می گیرد نیز ضمیمه کمک ها و برای ترمیم و بازسازی و کمک به احداث منازلی که دچار تخریب شده اند هزینه می شود.

 

وی گفت: از شما قهرمانان و پهلوانان و الگوهای دوست داشتنی و محبوب مردم که وارد این فضا شدید تشکر و تقدیر می کنم. ترویج خوی پهلوانی، ترویج رفاقت و همدلی، جزو ارزش هایی است که باید به آن دامن بزنیم. این صحنه های ارزشمند باید در تاریخ نیکوکاری و بشردوستی مردم ایران ثبت بشود.

 

بحث محیط بانی و پلنگ مازندران از «پایتخت» شروع شد


مهران احمدی که این روزها خبر بازگشت او به مجموعه «پایتخت» مخاطبان این سریال را خوشحال کرده یکی از هنرمندان حاضر در مراسم بود که درباره این کمپین گفت: امسال من وسط سیل شیراز بودم و کاملا آن روز این اتفاق مهیب را که در عرض 45 دقیقه رخ داد تجربه کردم. شب هم از نزدیک شاهد وضعیت سیل زده ها و خدمات هلال احمر بودم. باعث افتخار من است که اینجا از فعالیتهای هلال احمر بگویم و آنها حتی روانشناسانی داشتند که با کسانی که به خاطر از دست دادن خانواده شان از نظر روحی آسیب دیده بودند صحبت می کردند. هر آنچه مورد نیاز بود توسط بچه های هلال احمر انجام می شد و من هم تا جایی که توانستم کمک کردم.


احمدی با بیان اینکه به نظر من هر خانه می تواند یک پایگاه هلال احمر باشد، تاکید کرد: بحث محیط بانی و پلنگ مازندران از «پایتخت» شروع شد تا قبل از آن چه کسی درباره محیط بانی حرف می زد؟ یا اصلا بحث پلنگ مازندران مطرح می شد؟ من یک سخنرانی در سریال انجام دادم و خیلی ها به خاطر محیط بانانی که مظلوم واقع می شوند گریه کردند، چرا که آنها با مرارت بسیاری دارند کار می کنند.

 

بازیگر نقش "بهبود" مباحث فرهنگی را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: ما درمان را تجویز می کنیم در حالی که میتوانیم پیشگیری کنیم. اگر به بحث سینما و فرهنگ اهمیت بگذاریم می توان انتظار داشت مردم توجه بیشتری به این موضوعات داشته باشند و هر خانه به یک پایگاه هلال احمر تبدیل شود. اما متاسفانه می بینیم که همچنان در جنگل ها آشغال ریخته می شود، بد رانندگی می کنیم، غذا زیاد می خوریم، برق زیاد مصرف می کنیم و... اما می شود با بحث های فرهنگی به مردم آگاهی داد. ای کاش زلزله را هم جدی بگیریم.

 

نرگس آبیار کارگردان سینمای ایران که در مراسم حضور داشت نیز از کمپین ستاره ها تشکر کرد و گفت: ما خاطرات بدی از حوادث طبیعی داریم اما اکنون باید هنرمندان در کنار ورزشکاران برای بهبود این شرایط قرار بگیرند و در مواقع ضروری به یکدیگر کمک کنیم. ما باید دستهایمان را به دست هم بدهیم و در آینده منجسم تر عمل کنیم.

 

اهدای لباس قهرمانی المپیک توسط کیمیا علیزاده به هلال احمر


کیمیا علیزاده ملی پوش تکواندوی ایران نیز که همراه همسرش در مراسم حاضر شده بود، با اهدای لباسی که با آن مدال المپیک جهانی را کسب کرده بود به جمعیت هلال احمر، اذعان داشت که از لحظات اولیه شروع کمپین کمک به سیلزدگان توسط وبسایت "ورزش سه" به این حرکت پیوسته و از دوستان و نزدیکان ورزشی اش نیز خواسته به این اقدام بشردوستانه بپیوندند. پس از اهدای پیراهن قهرمانی جهان، رئیس جمعیت هلال احمر نیز با اهدای لوح یادبودی از این زوج ورزشکار تقدیر به عمل آورد.


حضور ورزشکاران در کمپین ستاره ها بی نظیر بوده است.


مهدی شاملو بنیانگذار وبسایت "ورزش سه" که راه اندازی این کمپین را برعهده داشته نیز در سخنانی با بیان اینکه در بحران های قبلی نیز همواره جامعه ورزشی نقش مهمی داشته است، تاکید کرد: همانطور که علی رغم به دنیا آمدن بچه ها در خانه در گذشته، حالا این اتفاق در بیمارستانها رخ می دهد، درباره کمک هم اینگونه است و گرچه هرکس به تنهایی می تواند به یک موضوع کمک کند اما اگر این امر تجمیع شده و توسط سازمانهایی اتفاق بیفتد می تواند با سینرژی و هم افزایی بیشتری به کمک جامعه مدنی بیاید.

 

وی تاکید کرد: ما کمپین ستاره ها را با هدف بهره گیری از ظرفیت فعالان حوزه ورزشی، بازیکنان و پیشکسوتان آغاز کردیم و پویش ورزشی را به جریان انداختیم که تا به حال بیش از 100 ویدئو ورزشی منتشر شده و البته هنرمندان نیز به ما پیوسته اند.

 

بنیانگذار ورزش سه یادآور شد: ستادی در مجموعه "ورزش سه" راه اندازی شد که تا امروز مشغول به کار و متشکل از همکاران ما است که به صورت ثابت این پویش را پیگیری می کنند. امیدوارم دوستان هلال احمر نیز این مصوبات را پیگیری کنند. خوشبختانه این پویش را تا اینجا جلو برده ایم و امیدوارم در بحران های بعدی به عنوان پایلوت از ظرفیت سلبریتی ها استفاده کنیم.

 

 

محمد عزیزی، علیرضا سهرابیان، کیمیا علیزاده، حامد معدنچی، مهران احمدی، نرگس آبیار، الناز کمپانی، عادل مجللی، محمد نصرتی، محسن بنگر، حمید درخشان، شهربانو منصوریان، سهیلا منصوریان، الهه منصوریان، الهام فرهمند، آرش برهانی، حمید استیلی، علی فتح الله زاده، فرزان عاشورزاده، محمدحسین میثاقی، بهداد سلیمی، حمیدرضا گرشاسبی، حسن روشن، ایرج عرب، حسین شمس، وحید شمسایی، مهدی امیرآبادی، فروغ عباسی، مهدی محمد نبی، سیدعبدالحمید احمدی، بهروز منتقمی، زهرا ناطقی از جمله میهمانان حاضر در مراسم بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/11494
اخبار مرتبط

نظرات شما