رژه نیروهای مسلح استان قم برگزار شد

مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم در نخستین روز هفته دفاع مقدس و با حضور یگان‌های نمونه حاضر در استان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم امروز همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس در بلوار پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

سخنران ویژه این مراسم که با حضور یگان‌های نمونه نظامی، انتظامی و بسیج حاضر در استان قم اجرا شد، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و امام جمعه شهر قم بود.

در این مراسم بهرام سرمست استاندار قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع)، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان قم، فرماندهان ارتش مستقر در قم، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، جانبازان، ایثارگران، خانواده شهدا، پرسنل سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی و نیز جمع کثیری از اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم با اشاره به حضور مردم در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مردم در آن دوران با اعزام فرزندان خود به جبهه‌های جنگ، روزهای زیبایی را آفریدند که نظیری جز قیام عاشورا نداشت.

در ابتدای رژه نیروهای مسلج استان قم به مناسبت هفته دفاع مقدس جمعی از جانبازان از مقابل جایگاه عبور کردند و پس از آن هر یک از گروه‌های شرکت کننده مانند لشکر عملیاتی سپاه علی بن ابیطالب(ع)، مرکز آموزش افسری و تربیت پاسداری علویون، نیروهای ارتشی حاضر در آمادگاه منظریه، یگان نمونه فرماندهی نیروی انتظامی قم و گروهان‌های بسیج نواحی آمادگی و توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران از 31 شهریورماه تا 6 مهرماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و هر ساله نیروهای مسلح در همه استان‌ها همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس به صورت هماهنگ و با حضور مسؤولان کشوری و فرماندهان لشکری و انتظامی مراسم رژه را برگزار می‌کنند.


انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/11947
اخبار مرتبط

نظرات شما