امام جمعه قم:

صنعت دفاعی ناموس ملت ایران است /مسجد پایگاه فکر و فرهنگ جامعه اسلامی است

امام جمعه قم با اشاره به اینکه کاهش رشد جمعیت نگران کننده است، گفت: دنیا بداند صنعت دفاعی و دیگر صنایع دفاعی ناموس ملت است و ناموس خود را به مذاکره قرار نمی دهد و این صنایع دشمنان ایران را زبون و خوار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه باید در همه مسائل نسبت به رعایت حلال و حرام اهتمام داشته باشیم ، اظهار داشت: باید مسلمانان نسبت به مسئله حلال و حرام اهتمام داشته باشند و بازارهای ما باید بازار اسلامی باشند.

وی ادامه داد: اگر تقوا و درستی را در کسب و کار رواج دهید بسیاری از سختی ها و مشکلات هم دور و از بین می رود.

امام جمعه قم با اشاره به عید سعید غدیرخم، گفت: امیدواریم که با برگزاری مراسم ها و جشن های گوناگون این رویداد مهم با شکوه گرامی داشته شود.

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان سرافراز به وطن، ابراز داشت: آزادگان شهدای زنده و پرچم های مقاومت و از پایه های پیروزی در دفاع مقدس به شمار می روند.

آیت الله اعرافی بیان داشت: صبر و بردباری آزادگان مایه عزت کشور شد و با مقاومت آنها ما دشمن را به عقب راندیم و آنها با صبر خود کشور را به پیروزی رساندند.

مسجد پایگاه فکر و فرهنگ جامعه اسلامی است
وی تاکید کرد: امروز با مسجد الگو و تراز اسلامی همچنان فاصله داریم و باید هزاران مسجد تراز اسلامی در کشور داشته باشیم و ملت و مسئولان باید نسبت به تقویت پایه های مسجد تلاش کنند.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز صنعت دفاعی تصریح کرد: ایران اسلامی گام های بلندی در صنایع دفاعی برداشته است و ایران در زمین، دریا و هوا به اقتداری رسیده است که دنیا از ایران حساب می برند و امروز ما در صنایع دفاعی در دنیا حرف های زیادی برای گفتن داریم.

وی ابراز داشت: دنیا بداند صنعت دفاعی و دیگر صنایع دفاعی ناموس ملت است و ناموس خود را به مذاکره قرار نمی دهد و این صنایع دشمنان ایران را زبون و خوار خواهد کرد.

کودتا28مرداد نشان ازعدم اعتماد به مذاکره به آمریکا را می رساند
اعرافی به سالگرد کودتای ننگین 28 مرداد هم اشاره کرد و گفت: آنها خودشان اعلام کردند که دخالتی ظالمانه خلاف مقررات بین المللی داشته اند و با این کودتا ربع قرن ملت ایران را گرفتار کرد و دولت و مسئولان باید ببینند که نمیشود دلخوش به گفت وگو با مذاکره آمریکا بود.

امام جمعه قم با اشاره به وضعیت کشمیر اظهار کرد: دولت باید از تعرض به حقوق مسلمانان کشمیر دست برداشته و انتظار است که دولت هند به آرای مردم اهتمام داشته باشد.

طرح تجزیه یمن شکست خواهد خورد
وی با بیان اینکه در کشور یمن توطئه تجزیه دنبال می شود افزود: ایران و خط مقاومت در عراق، سوریه و... در برابر تجزیه کشورهای عربی ایستادگی کرد و اسرائیل و آمریکا در این طرح شکست خوردند و امروز سعودی ها می خواهند یمن شمالی و جنوبی ایجاد کنند.

اعرافی یادآور شد: رهبری تاکید کردند که مردم یمن باید مقابل این توطئه ایستادگی کنند و ایران اسلامی کنار مردم یمن خواهد بود.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی به هیچ کسی تعهد نداده است و قدرت و سلاح ایمان برای نخستین بار انگلیسی ها را عقب راند و خودشان عقب نشستند و آمریکایی ها هم نتوانستند کاری کنند.

کاهش رشد جمعیت نگران کننده است
امام جمعه قم با بیان اینکه رشد جمعیت نگران کننده است افزود: آمار رشد 1.8 نگران کننده است و به خاطر مسائل مختلف رشد جمعیت کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: دولتمردان و مسئولان باید عزم جدی برای رشد ازدواج، کاهش طلاق و افزایش جمعیت داشته باشند و مردم نیز باید به این مقوله توجه داشته باشند.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/11967
اخبار مرتبط

نظرات شما