آیت الله سعیدی:

صبر اسرا از پرتو ولایت بود

امام جمعه قم گفت: در پرتوی ولایت اهل بیت بود که استقامت، صبر و پایداری آزادگان دوران دفاع مقدس در طول دوران اسارت شکل گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در مراسم نکوداشت 26 مرداد سالروز آزادی و بازگشت اسرا به کشور که شامگاه امروز در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) گلزار شهدای قم برگزار شد اظهار داشت: آزادگان سرآمد ولایت مداری جامعه اسلامی هستند، سرمایه ارزشمند الهی نزد شما آزادگان است که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.

سعیدی بیان کرد: همه مردم دنیا وقتی کشورشان مورد حمله قرار می‌گیرد، از کشور خود دفاع می‌کنند البته انگیزه دفاع و منشأ دفاعی در کشورها نسبت به یکدیگر متفاوت است در کشوری مانند ایران  چون امر اهل‌بیت این است که باید در برابر متجاوز ایستادگی کرد مردم برای دفاع می آیند و شما آزادگان به خاطر همان امر الهی و دستور اهل بیت(ع) وارد عرصه دفاع شدید.

 وی گفت: در ۲۶ مردادماه ۱۳۶۹ آزادگان سرافراز پس از تحمل سال‌ها رنج و سختی دوران اسارت به میهن اسلامی بازگشتند، در پرتوی ولایت اهل بیت بود که استقامت، صبر و پایداری آزادگان دوران دفاع مقدس در طول دوران اسارت شکل گرفت، دوران اسارت دوران بسیار سختی برای شما بود و برخی از عزیزان در دوران اسارت به شهادت رسیده و به مقام جانبازی نائل شدند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با تبریک ولادت امام علی نقی(ع)خاطرنشان کرد: اگر ما امروز به اهل‌بیت معرفت و شناخت پیدا کردیم، به برکت زیارت جامعه کبیره  است از طرفی زیارت غدیریه در عید غدیر خم را نیز از دیگر متون و آثار ارزشمند امام هادی(ع) است.

امام جمعه قم تصریح کرد: سلسله ولایت به ولایت‌فقیه منتهی می‌شود، که همان ریسمان الهی است و اگر به آن متصل شدید خدا از شما راضی می‌شود زیرا ولایت را بالاترین نعمت الهی و مهم‌ترین عامل برای جلوگیری از تفرقه است.

انتهای پیام/170
http://qomefarda.ir/12004
اخبار مرتبط

نظرات شما