۲۵۰ اتوبوس از ناوگان حمل‌ و نقل عمومی قم به تدریج خارج می‌شوند

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی‌ شهرداری قم از خروج تدریجی ۲۵۰ دستگاه بخش خصوصی در قم خبر داد و گفت: این تعداد اتوبوس متعلق به بخش خصوصی بوده که به‌مرور مهلت ۱۰ ساله آن‌ها به اتمام رسیده و باید از مجموعه خطوط خارج شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، امیر یزدی از خروج تدریجی ۲۵۰ دستگاه بخش خصوصی در قم خبر داد و اظهار کرد: این تعداد اتوبوس متعلق به بخش خصوصی است که به‌ مرور مهلت ۱۰ ساله آن‌ها به اتمام رسیده و باید از مجموعه خطوط خارج شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: عمدتاً خطوط شهری با اتوبوس‌هایی که ۱۰ سال پیش دولت در اختیار شهر قرار داده اداره می‌شود، مدت‌زمان ۱۰ ساله فعالیت این اتوبوس‌ها از اسفندماه سال گذشته در حال اتمام است.

وی بیان کرد: ابتدای شهریورماه سال جاری ۱۳۵ دستگاه اتوبوس تعهد ۱۰ ساله‌شان به اتمام می‌رسد و سازمان اتوبوس‌رانی باید این تعداد را از مجموعه خطوط خارج و همین تعداد دستگاه اتوبوس دیگر که یا متعلق به اتوبوس‌رانی و یا بخش خصوصی است را وارد ناوگان کند.

یزدی تأکید کرد: از ۱۵ اسفندماه سال ۹۷ تا انتهای سال ۱۴۰۱ باید تعداد کل این اتوبوس‌ها از مجموعه خطوط شهری خارج شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی‌ شهرداری قم ادامه داد: عمده‌ترین بخش اتمام این تعهد در سال ۹۸، در حال رخ دادن است که تا پایان آبان‌ماه امسال قریب به ۱۸۰ دستگاه تعهدشان به اتمام رسیده و باید از ناوگان حمل‌ و نقل عمومی خارج شوند.

وی گفت: از تعداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس قریب به ۶۰ دستگاه دیگر باقی می‌ماند که به‌مرور باید تا پایان سال ۱۴۰۱ از مجموعه ناوگان حمل‌ و نقل عمومی خارج شوند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/12032
اخبار مرتبط

نظرات شما