استادحوزه در گفتگو با قم فردا:

اهتمام بیشتری در بزرگداشت عید غدیر داشته باشیم

این استاد حوزه با اشاره به اینکه در این ایام نباید باعث شویم تقریب زخمی شود، گفت: عالمان دین، رسانه ها و مردم اهتمام ویژه ای نسبت به بزرگداشت این عید سعید داشته باشند منتها باید به یک نکته توجه ویژه ای شود و در این ایام و مناسبت ها از اهلبیت(ع)، معارف و جایگاه اهلبیت بیشتر بگوئیم.

حجت الاسلام ابوالقاسم علیدوست در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مسئله غدیر، اظهار داشت: برای اینکه جایگاه غدیر و به تبع آن عید غدیر مشخص شود باید توجه کنیم امامت در نظام اعتقادی اسلام چه جایگاهی دارد.

وی ادامه داد:  در این شکی نیست که امامت جزء اصول دین است اینکه امروز اصول دین و مذهب را درست کرده اند اینها ممکن است در بحث های فقهی درست باشد و درست هم هست .
این استاد حوزه با اشاره به اینکه امامت جزء رکن و اساس دین است شکی نیست، گفت:  به تبع جایگاهی که امامت در نظام اسلامی ما دارد غدیر خم و عید غدیر هم معنا و جایگاه پیدا می کند .

وی عنوان داشت: از همین جهت عالمان دین، رسانه ها و مردم اهتمام ویژه ای نسبت به بزرگداشت این عید سعید داشته باشند منتها باید به یک نکته توجه ویژه ای شود و در این ایام و مناسبت ها  از اهلبیت(ع)، معارف و جایگاه اهلبیت بیشتر بگوئیم.

حجت الاسلام علیدوست با اشاره به اینکه در این ایام نباید باعث شویم تقریب زخمی شود، خاطرنشان کرد: ما باید حرکت خود را اثباتی انجام دهیم اگر بتوانیم اهلبیت و امامت را خوب بیان کنیم جایگاه خود را پیدا خواهد کرد و آن بدل هایی که توهم شده است کنار خواهد رفت.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/12048
اخبار مرتبط

نظرات شما