مدیر حرکت جهادی بسیج سازندگی قم:

کارگران بسیجی قم 4هزار ساعت شیفت ایثار ثبت کردند/اهداء 1000 کیف و لوازم‌ التحریر توسط جهادگران قم

مدیر حرکت جهادی بسیج سازندگی قم با اشاره به ثبت 4هزارساعت شیفت ایثار توسط کارگران بسیجی گفت: با توجه به ایام بازگشایی مدارس پیش‌بینی می‌شود بیش از1000 کیف لوازم‌التحریر توسط گروه‌های جهادی استان قم به دانش آموزان نیازمند اهداشود.

 سید علی سید میرزایی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه بسیج سازندگی قم طبق رسالتی که دارد خدمت رسانی می کند، اظهار کرد: سازماندهی و ساماندهی گروه های جهادی از جمله وظایف بسیج سازندگی است، در حال حاضر 165 گروه جهادی در استان قم وجود دارد که از طریق بسیج سازندگی ساماندهی می‌شوند.
 

برگزاری 240 اردوی جهادی توسط جهادگران قم

وی بیان کرد: در تابستان سال جاری بیش از 240 اردوی جهادی توسط گروه های جهادی استان قم برگزار شد و تا پایان شهریور هم این اردوهای جهادی ادامه دارد که هدف اصلی اردوهای جهادی خدمت رسانی و محرومیت زدایی در داخل و خارج شهر و روستاهای قم و خارج از استان قم است.

مدیر حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی قم افزود: در این مدت 44 اردوی جهادی در خارج از استان قم برگزار شده است از جمله در خراسان جنوبی،کرمان، سیستان و بلوچستان و لرستان، در سیل اخیر در لرستان استان قم معین این استان بود و ساخت منازل مسکونی برای سیل زده گان در دستور کار گروه های جهادی قم قرار گرفت و بخشی از آن انجام شد.

سید میرزایی خاطرنشان کرد: این روزها رویکرد گروه های جهادی با توجه به ایام عزاداری سیدالشهدا محله محور شده است و گروه های جهادی در محله های خودشان طبق سنوات گذشته به برپایی ایستگاه های صلواتی و برگزاری هیئت های مذهبی با توجه به نیاز مردم و مقابله با تهاجم های فرهنگی می پردازند.

وی ادامه داد: با توجه به هجمه سنگین فرهنگی دشمنان به شهر مقدس قم 54 گروه جهادی طلاب در استان قم فعالیت دارند که با برنامه های فرهنگی هجمه های فرهنگی دشمن را خنثی می کنند.


اهداء1000 کیف لوازم التحریر توسط گروهای جهادی قم

سید میرزایی گفت: این گروه های جهادی برنامه های خوبی در روستاهای قمرود و قنوات و دیگر مناطق محروم استان که حضور روحانیون کمتر بوده اجرا کردند.

مدیر حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی قم تصریح کرد: در دهه اول محرم سعی شد گروه های جهادی فرهنگی و مبلغان در همه روستاهای استان حضورداشته باشند.

وی گفت: با توجه به ایام بازگشایی مدارس پیش بینی می شود بیش از 1000 کیف لوازم التحریر توسط گروه های جهادی استان قم به دست دانش آموزان نیازمند برسد.

سید میرزایی تأکید کرد: اقشار مختلف در گروه های جهادی استان قم از جمله کارمند ،کارگر، دانش آموز، دانشجو ،طلبه و پزشک حضور دارند بسیج محلات که در سطح استان فعال هستند نیز از قشرهای مختلف ساماندهی شده اند.

وی بیان کرد: هر قشر بنا بر تخصص خود خدمات ارزنده ای ارائه داده است مثلاً قشر دانش آموزی بسیج سازندگی امسال 14 مدرسه را بازسازی، بهسازی،  زیباسازی و رنگ آمیزی کردند، بسیج طلاب در بوستان های استان مستقر شدند و 18 روستای قم رود و قنوات را زیر پوشش خدمات جهادی خود قرار دادند.

ثبت 4 هزار ساعت شیفت ایثار توسط کارگران بسیجی

مدیر حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی قم تأکید کرد: بسیج کارگری استان با ارائه شیفت ایثار در کارخانه ها و تولیدی های شهرک صنعتی شکوهیه خدمات ارزنده ای انجام دادند و بیش از 4هزار ساعت شیفت ایثار توسط کارگران بسیجی ثبت شد این ساعت ایثار بدون حقوق و با هدف سهیم شدن در تحقق شعار سال یعنی رونق تولید انجام شد.

وی ادامه داد: بسیج فرهنگیان استان قم که متشکل از معلمانی بود که در تابستان اوقات فراغت داشتند ، دوره های بسیار خوبی را در روستای طایقان و نیزار برگزار کردند و با حضور در مدارس این روستاها برای دانش آموزانی که پایه ضعیفی داشتند کلاس های تقویتی برگزار کردند.

مدیر حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی قم اظهار کرد: گروه بسیج پزشکی در قالب تیم جهادی پزشکی وِ متشکل از پزشکان عمومی، متخصص، متخصص اطفال، ماما و... نیز خدمات ارزنده ای را با حضور در مناطق محروم استان ارائه کردند.

وی افزود: گروه های جهادی پزشکی حداقل دو روز یک‌بار در مناطق محروم قم حضور پیدا می کنند و به صورت رایگان خدمات پزشکی و درمانی را ارائه می‌دهند و بعضاً هم داروی رایگان و عینک رایگان که اهدایی خود پزشکان است به افراد نیازمند اهدا می شود.

سید میرزایی تأکید کرد: در تابستان سال جاری 74 گروه جهادی پزشکی به مناطق محروم خدمات ارائه کردند.


انتهای پیام/ 170


 
http://qomefarda.ir/12050
اخبار مرتبط

نظرات شما