عملیات احداث شهربازی بزرگ بوستان علوی قم آغاز شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آغاز عملیات احداث شهربازی بزرگ بوستان علوی با شش میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

پیام جوادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با بیان لزوم ساخت فضاهای تفریحی در شهر قم برای شهروندان و همچنین مسافرین و زائرین اظهار داشت: شهر قم ازنظر فضاهای تفریحی امکانات کمی دارد که برنامه‌ریزی‌ها به‌منظور رفع این کمبود یکی از اولویت‌های در این سازمان است.

وی احداث شهربازی را یکی از اولویت‌های سازمان دانست و گفت: با توجه به عدم موفقیت بهره‌بردار قبلی شهربازی بوستان علوی، پیگیری‌های لازم به‌منظور احیای شهربازی بوستان علوی در دستور کار قرار گرفت و پس از تلاش‌های همکاران در واحد حقوقی سازمان، مجوز تخلیه و سلب مالکیت شهربازی از بهره‌بردار قبلی اخذ و قرارداد جدید سرمایه‌گذاری منعقد شد.

مدیر عمل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، رقم سرمایه‌گذاری بهره‌بردار جدید را شش میلیارد تومان اعلام و ابراز کرد: ساخت و تجهیز شهربازی در فضایی بیش از 6 هزار مترمربع طراحی‌شده که یک هزار مترمربع آن سرپوشیده است.

جوادیان از پایان فاز نخست شهربازی تا پایان امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تخلیه و دمونتاژ وسایل موجود شهربازی علوی آغازشده و در مرحله بعد خاک‌برداری و حذف کاربری‌های فرسوده و آماده‌سازی زیرساخت اجرایی شهربازی علوی انجام می‌شود.

مدیر عمل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: در فاز نخست شهربازی نصب حداقل 10 وسیله بازی ازجمله ماشین برقی، تاب لوکس، قطار کودک، چرخ فلک سینما سه‌بعدی در قرارداد لحاظ شده و در فاز دوم آن قالیچه علاءالدین، موتور کراس، رنجر و غیره نصب و اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر نصب دستگاه‌های استاندارد و به‌روز بیان کرد: به علت تحریم‌های موجود و عدم پشتیبانی شرکت‌های تولیدکننده خارجی برای تجهیز شهربازی و باهدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی مقرر شد در احداث این مجموعه از دستگاه‌های استاندارد تولید داخل استفاده شود.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/12079
اخبار مرتبط

نظرات شما