بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل چه زمانی است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بهزاد قریب زاده متخصص دندان درباره ضرورت کشیدن دندان‌های عقل و آسیاب کوچک در ارتودنسی اظهار کرد: اگر دندان‌های عقل در سن ۱۷ تا ۲۴ سالگی مانعی برای رویش دیگر دندان‌ها نداشته باشند، در آن زمان می‌توانند به رشد خود ادامه دهند. البته اگر فضای کمی داشته باشند می‌توانند موجب به هم ریختگی دیگر دندان‌های اطراف خود شوند. زیرا دندان‌های عقل آخرین دندان‌های فرد محسوب می‌شوند و در نبود فضای کافی ممکن است فشار بر دیگر دندان‌ها وارد کنند.

ساعت20/هیولای به ظاهر مهربان دندان

وی در ادامه افزود: معمولا تمام فشار‌ها یا انتقال نیرو به طور مقطعی بوده و بیشتر برای دندان‌های جلویی وارد خواهند آمد. زمانی کشیدن دندان‌های عقل بی‌فایده خواهد بود که اثر منفی خود را بر دندان‌ها گذاشته و به طور ناقص یا کامل رشد کرده باشند.

این متخصص دندان درباره جراحی دندان عقل متذکر شد: در این بین جراحی دندان‌های عقل فایده‌ای نخواهند داشت و بر بهبودی عارضه دندانی تأثیری نخواهند گذاشت، مگر این که دندان عقل خود به تنهایی عامل خطرناکی برای دندان و دهان محسوب شود. اگردندان عقل، عفونت‌های دهانی همچون مشکل در جویدن غذا ایجاد کند آن وقت نیاز به جراحی پیدا خواهد کرد.

 

وی درباره زمان کشیدن دندان عقل گفت: اگر بخواهیم تنها مانع به هم ریختن دندان‌هایمان شویم، می‌توان در همان زمان‌های ابتدایی اقدام به کشیدن دندان‌های عقل کنیم، موقعی که دندان‌های عقل تنها جوانه زده وهنوز رشد نکرده باشند. اما زمان بهبودی جای جراحی آن کمی طولانی خواهد بود.

ساعت20/هیولای به ظاهر مهربان دندان

این متخصص دندان بیان کرد: کشیدن دندان‌های آسیاب کوچک ارتباط تنگاتنگی با ارتودنسی کردن دارند. کشیدن دندان‌های آسیاب کوچک بستگی به بودن یا نبودن فضای کافی در دهان دارد که تنها متخصص ارتودنسی باید تشخیص آن را بدهد.

وی گفت: زمانی که دندان‌های آسیاب کوچک کشیده شوند، فضای کافی برای دندان‌های دیگر به وجود می‌آورند که آن زمان نیازی به کشیدن دندان‌های عقل نخواهیم داشت. بهتر است بجای دندان‌های عقل در ارتودنسی دندان‌های آسیاب کوچک کشیده شوند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/12089
اخبار مرتبط

نظرات شما