استاندار قم در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی:

بخش مهمی از آسیب های اجتماعی مربوط به زنان است/مدیران اجرائی در قم باید کف جامعه باشند

استاندارقم با اشاره به اینکه مدیران اجرائی در قم باید کف جامعه باشند، گفت: بخش مهمی از آسیب های اجتماعی مربوط به زنان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سرمست استاندار قم پیش از ظهر امروز در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که در سالن جلسات امام جواد استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وقتی سمن ها  برای فعالیت مجوز گرفته اند دیگر برای استعلامشان نیاز به مجوز جداگانه ای نیست.

سرمست تصریح کرد: تشکیل کمیته‌های گروه کاری زنان و خانواده اقدام درستی بود کمیته ها در  ذیل گروه های کاری عمل می کنند و این‌طور نیست که صورت حقوقی و کاری پیدا کند.

وی بیان کرد: گروه کاری تخصصی آسیب‌های اجتماعی جزو گروه های کاری کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت و زنان و خانواده است که بررسی و ارائه راهکارهای ارتقای سلامت اجتماعی و بررسی و مشکلات جوانان و اوقات فراغت در آن صورت می گیرد.

بخش مهمی از آسیب های اجتماعی مربوط به زنان است

سرمست افزود: ازلحاظ حقوقی فرماندار می تواند کمیته برنامه‌ریزی را در شهرستان تشکیل دهد، فرمانداری باید خروجی کار خود را به دبیرخانه مربوطه بدهد تا کار انجام شود.

استاندار با اشاره به اینکه باید دستگاه های اصلی در گروه های کاری دعوت شوند افزود: بقیه دستگاه ها هم به عنوان گروه فرعی عضو باشند، گروه های کاری بیشترین مشارکت را باید داشت و تأکید ما بر این است که مدیران کل دستگاه‌ها در این جلسات حضورداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی، سلامت و خانواده، یک پای ثابت بانوان هستند که صاحب‌نظران بهتر در این زمینه فکر کنند.

شب و روز قم متفاوت است

استاندار افزود: مدیران اجرائی مسائل را از بالا به پائین می‌بینند باید در کف جامعه بود زیرا شب و روز وز این شهر متفاوت است اولین اقدام برنامه‌ریزی شناخت و درک بیان مسئله است، گام دوم ارجاع مسائل است در ق 26 متولی امور فرهنگی داریم اما مسئله فرهنگ در قم نابسامان است باید مسئولیت‌ها مشخص شود.

سرمست تصریح کرد: مرحله بعدی ارائه راهکار، و پیشنهاد است برای هر مسئله‌ای فقط یک‌راه کار وجود ندارد بلکه راه کارها بی نهایت وجود دارد در استان قم  مشخص نیست در خصوص مسائل به روش سلبی یا ایجابی باید برخورد شود در این زمینه اجماع نظر وجود ندارد.

وی گفت: گام بدی تدوین راهکار است یعنی باید مشخص شود چه کاری باید انجام شود و چه کسی باید این کار را انجام دهد در بیانیه گام دوم انقلاب که رهبری اعلام کردند هر ارگان باید بنا به نقش خود ظرفیت خود را از این بیانیه بگیرد.

استاندار تصریح کرد: ارزیابی و نظارت هم مسئله مهمی است که متأسفانه در این زمینه شاهد ضعف هستیم، ارزیابی معیار می خواهد  معیار هم بدو گونه است منطق بیرونی و منطق درونی منطق درونی که مطابق با اهداف از پیش تعین شده خودمان است اما نسل جدید به دنبال منطق بیرونی و پیرامونی است.


انتهای پیام/170
http://qomefarda.ir/12122
اخبار مرتبط

نظرات شما