در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی قم مطرح شد؛

اعتیاد نخستین آسیب اجتماعی قم

از دید بسیاری از صاحب نظران اعتیاد آسیب نخست استان قم است، البته تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد مورد تأکید است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پیش از ظهر امروز در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که در سالن جلسات امام جواد استانداری برگزار شد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: ذیل شورای برنامه ریزی چهار گروه به ما پیشنهاد داده شده و ذیل این چهار گروه، چهار گروه کاری نیز تشکیل شده است، اگر قرار است تشکیلات را گسترده کنیم ضمن پرداختن به مسائل ریز، ایجاد هماهنگی لازم در تشکیلات یک نقطه ضعف است.

نوربخش افزود: بر اساس اولویت بندی آسیب ها ده آسیب به عنوان اولویت های اصلی استان احصاء شد.

تشکیل کارگروه امور بانوان

همچنین زمانی سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری  بیان کرد: امور بانوان به عنوان زن و خانواده ذیل گروه کاری زنان و خانواده  تشکیل شده است این گروه کاری شامل گروه کاری اصلی و فرعی است، برای این گروه کاری صاحب‌نظرانی هم پیشنهاد داده‌ایم که  از نظرات  آن‌ها بهره‌مند ‌می‌شویم.

زمانی خاطرنشان کرد: دانش، بینش و نگرش و یگانه همراز زندگی دو سمنی هستند که پیشنهاد می‌شود ذیل گروه کاری زن و خانواده حضورداشته باشند، هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان درزمینهٔ ازدواج و تحکیم خانواده، تقسیم وظیفه بازه زمانی درزمینهٔ آموزش‌های مربوط به ازدواج و تحکیم خانواده، برنامه ریزی جهت نکوداشت هفته ازدواج و ارزیابی و نظارت بر فعالیت دستگاه های اجرایی از جمله وظایف این کمیته هستند.

تک شهرستانی بودن قم باعث نادیده گرفته شدن آسیب در بخش ها

در ادامه فرماندار قم  گفت: نادیده گرفته شدن شهرستان در استان قم به دلیل تک شهرستانی بودن یک ضعف در استان است  در سطوح پایین تر بخش ها و شهرستان را نمی توان نادیده گرفت و باید  اتفاقاتی که در کف جامعه رخ می دهد هم مدنظر قرار گیرد.

حیدری خاطرنشان کرد: یک نفر باید تصمیمات را در کف جامعه در شهرستان‌ها و بخش‌ها جمع‌بندی کرده و تصمیم‌گیری و تصمیم سازی شود، اما به دلیل نپرداختن به مسائل شهرستان و بخش‌ها در امور بانوان و اجتماعی بحث‌ها ناقص می‌ماند.

اعتیاد نخستین آسیب اجتماعی استان قم

سرپرست بهزیستی استان قم هم بیان داشت: از دید بسیار از صاحب‌نظران اعتیاد آسیب نخست استان قم است، البته اولویت‌های اصلی گروه کاری این شد که آسیب‌های اجتماعی ازجمله خشونت خانگی به‌عنوان اولویت قرار بگیرند.

کریمی اصل افزود: تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد مورد تأکید است، در جهان و ایران آسیب‌های اجتماعی روندی رو به رشدی داشتند.

وی بیان کرد: تبیین و توصیف از وضعیت موجود آسیب‌های اجتماعی جزو وظایف گروه کاری تخصصی آسیب‌های اجتماعی است ، حاشیه‌نشینی کودکان کار، خشونت خانگی و آسیب‌های فضای مجازی در دستور کارگروه کاری آسیب‌های اجتماعی است، در هر جلسه این گروه کاری به یک موضوع پرداخته می‌شود.


انتهای پیام/170
http://qomefarda.ir/12128
اخبار مرتبط

نظرات شما