وضعیت نامناسب یک امامزاده بعد از تخریب در قم/ کمبود بودجه عامل تاخیر در ساخت ساختمان امامزاده+عکس

صحن بیرونی و داخلی امامزاده علی بن موسی الرضا نزدیک به یک سال است که برای بازسازی تخریب شده است اما به گفته اهالی محل به دلیل نبود بودجه رها شده و چهره نامناسب و دور از شأنی برای این امامزاده به وجود آمده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حرم امامزاده علی بن موسی الرضا از نوادگان امام رضا(ع) در  خیابان شهید دل آذر قم نزدیک به یک سال است که برای بازسازی تخریب شده است اما به گفته اهالی محل به دلیل نبود بودجه رها شده و چهره نامناسب و دور از شأنی برای این امامزاده به وجود آمده است.
در این زمینه مهدی قائم پناه روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا  اظهار داشت: ساختمان امامزاده ساختمان مناسبی نبود تصمیم بر این شد تا چند خانه اطراف خریداری شود و حرم امامزاده توسعه پیدا کند، نزدیک به 8 ماه است که ساختمان برای توسعه تخریب شده است روند ساخت ساختمان امامزاده تا 7 ماه آینده طول می کشد.
وی در پاسخ این سؤال که چرا در این 8 ماه که ساختمان امامزاده تخریب شده است توسعه چشمگیری وجود نداشته است؟ گفت: علت اصلی این تأخیر به خاطر خرید منازل اطراف و عدم همکاری ها بود.
روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان قم در پاسخ به این سؤال که چرا پیش از تخریب ساختمان امامزاده منازل اطراف خریداری نشد تا روند ساخت  ساز با تأخیر نیفتد؟ اظهار داشت:  کارها انجام شده بود اما مشکلاتی از جمله سند باعث این تأخیر شد.
قائم پناه همچنین در پاسخ به این سؤال که وضع ظاهری امامزاده در این 8 ماه مناسب نبود نمی‌شد مزار امامزاده به این شکل نبود و یک وضعیت مرتب تری داشت؟ گفت: مطمئنا هدف حفظ شان امامزاده است و با توسعه‌ای که صورت می گیرد شان امامزاده بیشتر رعایت می شود، قبلاً در امامزاده نمی‌شد مراسم برگزار کرد، شبانه‌روز کار در حال پیگیری است و حدود 30 درصد کار پیشرفت کرده است.
وی گفت: اوقاف بودجه خاصی ندارد، این طرح ها از طریق نذورات انجام می شود، برای توسعه امامزاده علی بن موسی الرضا(ع) کمبود بودجه وجود دارد و از خیرین می خواهیم در این زمینه ورود کنند و برای توسعه ساختمان این امامزاده کمک کنند.
 


انتهایی پیام/170
گالری عکس
http://qomefarda.ir/1289
کلیدواژه: امامزاده قم قم فردا
اخبار مرتبط

نظرات شما