مسئول سازمان بسیج رسانه استان قم خبر داد:

برگزاری پنجمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در قم

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قم از برگزاری پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر از روز ۲۳ آذر ماه ۹۸ در دو بخش ویژه و اصلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهدی تاجیک ظهر امروز در نشست خبری پنجمین دوره جشنواره رسانه ابوذر که در خانه موزه شهید زین‌الدین برگزار شد با اشاره اینکه پنجمین دوره این جشنواره در عرصه‌های خبری و غیر خبری اما رسانه‌ای برگزارشده، اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که کلیه زمینه‌های رسانه‌ای را در این جشنواره استفاده کرده و جامعه خبری را در این جشنواره سهیم کنیم، چراکه باید خبرنگاران و اصحاب رسانه این جشنواره را از خودشان بدانند.

وی ادامه داد: یکی از مأموریت های بسیج رسانه تشویق و ایجاد انگیزه برای به میدان آوردن جامعه خبری در راستای اهداف نظام است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قم گفت: بسیج رسانه به دنبال این بوده که مانند بقیه اقشار بسیج، جامعه مخاطب خود را در عرصه‌های مختلف پای‌کار بیاورد تا در یک فضای سالم رقابت را ایجاد کرده تا خبرنگاران و اصحاب رسانه آثاری را برای سنجش جامعه خبری تولید کنند.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر جشنواره‌های رسانه‌ای آثار در حوزه فنی مورد سنجش قرار می‌گیرد، افزود: ما در این جشنواره ‌علاوه بر سنجش فنی آثار تولیدشده، به بخش‌های دیگر مثل کیفیت و محتوای درست نیز توجه داریم.

تاجیک تصریح کرد: تلاش داریم تا ویژگی‌هایی که برای ابوذر در تاریخ اسلام ثبت‌شده را در عرصه رسانه برجسته کنیم، ازجمله این ویژگی‌ها صراحت، صداقت و شجاعت بود که ما به دنبال تقویتان در جامعه رسانه‌ای هستیم.

ارائه آثار در بخش‌های مختلف رسانه‌ای

همچنین در ادامه این نشست سید جواد اشرفی دبیر پنجمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر بابیان اینکه این جشنواره نسبت به سال گذشته روند رو به رشدی داشته است، اظهار داشت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل روابط عمومی شهرداری و مجموعه کنگره بزرگداشت شهدای استان قم در جشنواره امسال همکاری داشته‌اند.

وی جشنواره امسال را همانند جشنواره دوره چهار خواند و گفت: جشنواره ابوذر دارای دو بخش ویژه و اصلی بوده که همه می‌توانند سه اثر در بخش ویژه و سه اثر در بخش اصلی به جشنواره ارائه کنند.

 اشرفی با بیان رشته‌های بخش اصلی جشنواره رسانه ابوذر، ادامه داد: خبر، تیتر، گزارش، عکس خبری، گزارش تصویری و گزارش ویدیویی شش رشته بخش اصلی در موضوعات رونق تولید، کارکرد بسیج، گره‌گشایی در مشکلات، سیمای فرهنگی اجتماعی و معماری قم، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است.

دبیر پنجمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر ادامه داد: در بخش ویژه چهار موضوع فقط در قالب گزارش و هشت موضوع ازجمله قم سرآمد شهادت و سرافرازی، اخلاق و فرهنگ اسلامی، هویت دینی و حجاب و عفاف، گام دوم انقلاب و جوان‌گرایی انقلاب است، که چنین مهلت ارسال آثار تا 23 آذر در نظر گرفته‌شده است.


انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/13462
اخبار مرتبط

نظرات شما