معاون بنیاد شهید استان قم مطرح کرد:

پرداخت وام مسکن به بیش از پنج هزار نفر از جانبازان استان/ پرداخت 702مورد وام مشاغل خانگی به ایثارگران

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید استان قم با اشاره به پرداخت 702مورد وام مشاغل خانگی به ایثارگران،گفت: از 6 هزار و 765 سهمیه 6291 نفر معرفی و 5693 نفر موفق به دریافت وام 4 درصدشده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، قاسم تقی پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد،اظهار داشت: امام خمینی(ره) وظیفه بنیاد شهید را به‌خوبی مشخص و اولویت‌های این بنیاد را به‌خوبی تبیین کرد.
وی افزود:آمار جامعه هدف بنیاد شهید استان قم 83 هزار است و در حال حاضر 2 هزار درخواست وجود دارد که پرونده‌های آن‌ها به استان قم وارد شد، 5512 شهید در سیستم ثبت است که 4600 شهید در قم مدفون هستند و استان قم بیش از 11 هزار جانباز دارد،4850 جانباز از 1 الی 70 درصد جراحت اعصاب و روان دارند.

حمایت از 3هزار نفر اتباع خارجی در قم
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید استان قم با اشاره به شمار اتباع که زیرپوشش بنیاد شهید هستند، عنوان کرد: 3 هزار نفر از اتباع نیز از حمایت‌های این نهاد بهره می‌برند و 2 هزار و 500 نفر نیز در قم به عنوان مهمان مورد حمایت بنیاد شهید قم هستند.
وی در ادامه سخنان خویش شمار آزادگان را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: 600 آزاده در قم مورد حمایت بنیاد شهید هستند.
تقی پور بیان کرد:واحد مددکاری باهدف پیشگیری و پیشگیری مشکلات جانبازان فعالیت می‌کند، در 6 ماه امسال برای 450 نفر دوره‌های آموزشی برگزار شد و در 6 ماه دوم برای 7 هزار نفر در مدارس شاهد دوره‌هایی با موضوعات سلامت روان، تربیت دینی، نقش نماز در سلامت روان، مهارت شاد زیستن و بهداشت روان در خانواده برگزار می‌شود.
وی  تصریح کرد:بزرگ‌ترین کاری که در حوزه مددکاری انجام می‌شود "طرح سپاس" است، از سال 93 الی 97 ، 57 هزار و 500 دیدار با خانواده محترم جانبازان انجام‌شده است ،حوزه تعاون باهمت مدیران اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

پرداخت وام مسکن به بیش از پنج هزار نفر از جانبازان استان
وی عنوان کرد:سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید قم با توجه به وضعیت جسمی و با ویلچر به دیدار 283 خانواده ایثارگر رفته است که جای تقدیر و تشکر دارد، درزمینهٔ رسیدگی به جامعه هدف، برنامه‌ریزی داریم و برای افرادی که خاص هستند مشکل آن‌ها را به‌صورت خاص رفع می‌کنیم.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید قم تصریح کرد:درزمینهٔ مسکن از سال 93 الی 97، 6 هزار و 765 سهمیه داشتیم که 6291 نفر معرفی و 5693 نفر جذب شدند و وام 4 درصد به آن‌ها پرداخت شد، از سال 94 تا امروز دستگاه‌های اجرایی به ما وعده زمین دادند ولی متأسفانه هیچ‌کدام از وعده‌ها محقق نشده و زمینی ارائه نشده است.

استان قم 80 گلزار شهدا دارد
تقی پور بابیان اینکه 80 گلزار شهدا در استان قم وجود دارد،گفت:31 یادمان شهدا ایجادشده است و 9 یادمان در دست تعمیر و 14 یادمان نیز با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تأسیس است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ارائه خدمات به ایثارگران قم تصریح کرد:وام ازدواج برای افراد عادی 30 میلیون است ولی برای فرزندان ایثارگران 60 میلیون تومان است، به‌صورت مستمر ماهانه 45 ایثارگر به بانک ملی معرفی و وام قرض‌الحسنه 5 میلیون تومان دریافت می‌کنند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید قم افزود:مهم‌ترین موضوع اشتغال است، آمار بیکاری ما 1352 نفر است که در مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی هستند، برای ایثارگران مشاوره شغلی داریم و هر ایثارگری به ما مراجعه کند و درخواست کارآموزی داشته باشد به وی کمک مالی و معرفی می‌شود و آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.

پرداخت 702مورد وام مشاغل خانگی به ایثارگران
تقی پور بیان کرد:علوم پزشکی و آموزش‌وپرورش استان همکاری‌های خوبی با بنیاد شهید دارند، درزمینهٔ وام به ایثارگران درزمینهٔ مشاغل خانگی 702 نفر وام دریافت کردند، از سال 93 الی 97، 870 نفر استخدام انجام‌شده است.
وی خاطرنشان کرد:در بلوار امین مرکز مشاوره داریم و در ساعات اداری متخصصین و پزشکان و روانشناسان حضورداشته و ایثارگران را ویزیت می‌کنند و برنامه‌های مدنظر نیز انجام می‌شود.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/13865
اخبار مرتبط

نظرات شما