روحانیت بیانیه گام دوم را دقیق برای مردم تبیین کند

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را راهگشا دانست و گفت: وظیفه روحانیت در برابر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تبیین دقیق این بیانیه برای مردم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله مرتضی مقتدایی در آیین افتتاحیه نهمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای استان‌های اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری گفت: جامعه مدرسین دو نوع اجلاس سراسری و اجلاس‌های منطقه‌ای  برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 11 اجلاس سراسری و هشت اجلاس منطقه‌ای برگزار شده است افزود: هم اکنون  برای نهمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علمای محترم استان‌های اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری که به موضوع «رسالت روحانیت و حوزه‌های علمیه در پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب» می‌پردازد، در خدمت بزرگواران هستیم.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: وظیفه داریم راه حق و خداپرستی را به جامعه نشان دهیم و وظیفه مهم دیگر ما حمایت از نظامی است که ۴۰ سال از عمر آن می‌گذرد و همواره در معرض انواع دشمنی‌ها بوده است.

آیت الله مقتدایی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را راهگشا دانست و افزود: وظیفه روحانیت در برابر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تبیین دقیق این بیانیه برای مردم است.

وی هدایت کشور از سوی رهبر معظم انقلاب را ادامه مسیر امام (ره) برشمرد و گفت: وظیفه داریم مردم را نسبت به دین و اهداف نظام آشنا کنیم.

آیت الله مقتدایی با اشاره به اینکه موضوعِ اصلی این اجلاسیه «رسالت روحانیت و حوزه‌های علمیه در پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب» تعیین شده است افزود: سه کمیسیون تخصصی برای این اجلاسیه در نظر گرفته شده است، کمیسیون اول «بیانیه گام دوم و رسالت روحانیت در نهادینه کردن مهدویت و فرهنگ اسلامی»، کمیسیون دوم «بیانیه گام دوم و رسالت روحانیت در عدالت خواهی و مبارزه با فساد» و کمیسیون سوم با عنوان «بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت روحانیت در ترویج مفاد دینی و اعتقادی، عزت ملی و مرز بندی با دشمن» است.

آیت الله مقتدایی در پایان ابراز امیدواری کرد اعضای محترم کمیسیون‌ها با دقت در مباحث و موضوعات مشارکت کرده تا در نهایت اسناد قابل قبولی از این اجلاس تهیه شود.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/13921
اخبار مرتبط

نظرات شما