ماجرای غیبت ۸۲ روزه مردی که مسئولان فدراسیون فوتبال را «کله پنیری» فرض کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی‌ که ۸ خرداد ۹۸ جانشین کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران شد و تنها ۶ بازی روی نیمکت سرمربیگری این تیم دوام آورد، پیش از بازی با عراق قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال کشورمان فسخ کرد.

مهدی تاج هفته پیش در استانبول ترکیه مذاکرات مفصلی با ویلموتس و وکلایش برای رسیدن به توافق و تفاهم انجام داد تا خسارتی به این مربی پرداخت نشود و ویلموتس که دستمزد سه ماه آتی اش را هم از فدراسیون دریافت کرده دیگر پولی نگیرد. برخی اخبار حکایت از پرداخت ۲ میلیون یورو به ویلموتس و دستیارانش پیش از بازی با عراق در ترکیه می‌دهد و به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون با این مبلغ تا پایان مارس ۲۰۲۰ با آن‌ها تسویه کرده اند.

فدراسیون فوتبال ادعا می‌کند با توجه به اینکه ویلموتس پیش از بازی با عراق، قراردادش را به صورت یک طرفه و تنها هفت روز پس از زمان مقرر برای دریافت مطالباتش فسخ کرده او اکنون باید به دلیل عمل نکردن به مفاد قراردادش خسارت بدهد و دستمزد سه ماه آتی خود را که دریافت کرده است، برگرداند. از طرفی ویلموتس هم مسئولان فدراسیون ایران را به نقض در اجرای مفاد قرارداد و تضمین ندادن برای پرداخت مطالبات آتی اش متهم کرده و به همین دلیل می‌خواهد به میزان سه ماه دیگر از قراردادش پول بگیرد. شنیده می‌شود او می‌خواهد فدراسیون حدود ۷۰۰ هزار دلار دیگر به حسابش واریز کند.

مهدی تاج روز گذشته اعلام کرد طبق بند ۵ قرارداد ویلموتس تنها ۶ هفته یا ۴۲ روز حق مرخصی داشت. از هشت خرداد تا روز بازی تیم ملی با عراق ۱۶۹ روز طول می‌کشد و در این مدت ویلموتس با احتساب روز‌های نزدیک به اردوی تیم ملی و همچنین روز برگزاری دربی ۹۰، دیگر در ایران نبوده و به عبارتی کمتر از ۵۰ روز در کشورمان حضور داشته است. یعنی او ۸۲ روز غیبت غیرموجه داشته که فدراسیون طبق همین موضوع اعتقاد دارد ویلموتس مفاد قراردادش را اجرا نکرده است.

 

با این تفاسیر در نهایت باید دید طرفین این دعوای بزرگ با هم به تفاهم می‌رسند یا اینکه کمیته‌های قضائی فیفا تکلیف این پرونده مبهم را مشخص می‌کنند. هلندی زبان های بلژیک و هلند به افراد ساده لوح لقب «کله پنیری» داده اند و حال با این قرارداد مبهم و عجیب و ادعاهای جدید ویلموتس که خودش هم اندام، جثه و البته کله بزرگی دارد، به نظر می رسد او مدیران فوتبال ما را کله پنیری فرض کرده است.

از طرفی تاج و همکارانش برای اینکه آتویی دست وکلای ویلموتس ندهند، از نام بردن برانکو یا هر گزینه دیگری و مذاکره با آن‌ها برای سرمربیگری تیم ملی اجتناب می‌کنند، اما اینگونه که به نظر می‌رسد مربیان ایرانی مانند یحیی گل محمدی، وحید هاشمیان و علی دایی هم شانس کمی برای نشستن روی نیمکت این تیم ندارند. هرچند سرمربی سابق پرسپولیس هم با وجود شانس بالای خود، تنها گزینه خارجی مدیران سئول نشین نیست.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/13999
کلیدواژه: برانکو فیفا دایی
اخبار مرتبط

نظرات شما