هشدار پلیس فتا درباره پیامک جعلی"خودروی شما مشمول ۸۰ درصد بخشش خلافی شده" در قم

رئیس پلیس فتا استان قم از ارسال پیامکی جعلی از سوی افراد سودجو و کلاهبردار با عنوان "خودروی شما مشمول ۸۰ درصد بخشش خلافی شده"، خبر داد که فرد با مراجعه به سایت اعلامی مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی موالی اظهار داشت: برخی افراد شیاد با ارسال پیامک با عنوان "مشترک گرامی، خودروی شما مشمول 80 درصد بخشش خلافی شده است و برای استفاده از این تخفیف به سایت زیر مراجعه فرمایید" اقدام به کلاهبرداری کرده که کاربران باید هوشیار باشند.

وی بیان داشت: مجرمان با راه‌اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک، اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی بانک‌ها در خصوص تخفیف تخلفات رانندگی کرده و پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت‌بانکی آن‌ها را کسب و سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم توصیه کرد: کاربران چنانچه پیامی با این مضمون دریافت کردند، به‌طور حتم صحت آن را با مراجعه به سایت همان سازمان و مراجع ذی‌ربط پی گیری کنند.

سرهنگ موالی خاطرنشان کرد: اگر مردم به دلیل ناآگاهی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این افراد سودجو و کلاهبردار قرار داده‌اند، بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند و اقدامات امنیتی کارت‌های بانکی خود را انجام دهند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/14058
اخبار مرتبط

نظرات شما