ترامپ خواستار حمایت روسیه مقابل ایران شد

سخنگوی کاخ سفید از درخواست رئیس‌جمهور آمریکا از مسکو برای حمایت از سیاست‌های واشنگتن در قبال برنامه هسته‌ای ایران و کره شمالی، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، «جود دیر» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از مسکو خواسته تا از سیاست‌های واشنگتن در قبال برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی حمایت کند.
 

به نوشته خبرگزاری «تاس»، دیر افزود: «ترامپ همچنین بر حمایت خود از کنترل تسلیحات در سطح جهان که نه تنها شامل روسیه بلکه شامل چین نیز می‌شود، تاکید کرد.»

ترامپ پیش از این نیز درباره دیدار خود با وزیر خارجه روسیه گفته بود: «همین الان دیدار بسیار خوبی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه داشتم. درباره مسائل بسیار زیادی از جمله تجارت، ایران، کره شمالی، معاهده INF، کنترل سلاح‌های هسته‌ای و دخالت انتخاباتی صحبت کردیم. چشم به راه ادامه گفت‌وگوهایمان در آینده نزدیک هستم.»

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته رسما از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و تحریم‌های گسترده‌ای علیه مردم ایران وضع کرد. از طرفی جمهوری اسلامی ایران نیز، در پاسخ به این اقدامات، گام‌هایی را در جهت کاهش تعهداتش ذیل برجام برداشت.


انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/14125
کلیدواژه: ترامپ روسیه تحریم
اخبار مرتبط

نظرات شما