یادداشت؛

میدان داری بسیج در فضای مجازی

در روزهای اخیر سازمان فضای مجازی بسیج مستضعفین میزبان بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال در سراسر کشور بود، رویدادی که در آن جوانان و نخبگان بسیجی وارد عرصه تولید محتوا شدند تا در عمل اثبات کنند که حرف های زیادی برای گفتن دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  اگر تا دیروز بسیجیان تکلیف خود را حضور در جبهه های جنگ و سنگر جهاد و شهادت می دیدند امروز همین بسیجیان با درک شرایط زمان در سنگر دیگری وارد شده اند تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و عرصه را بر دشمنان تنگ تر کنند.

در روزهای اخیر سازمان فضای مجازی بسیج مستضعفین میزبان بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال در سراسر کشور بود، رویدادی که در آن جوانان و نخبگان بسیجی وارد عرصه تولید محتوا شدند تا در عمل اثبات کنند که حرف های زیادی برای گفتن دارند.

در واقع در شرایط فعلی که فضای مجازی به ابزاری دقیق و حساب شده در دست دشمنان نظام برای به انزوا کشاندن فرهنگی و اجتماعی جامعه تبدیل شده، ضرورت تولید محتوای بومی در این فضا در قالب های مختلف از نرم افزار و بازی گرفته تا موشن گرافی و انیمیشن بیش از پیش احساس می شود.

به خصوص این که مقام معظم رهبری در دیدار آذرماه امسال خود با بسیجیان تبدیل تهدیدها به فرصت را مهم عنوان کرده و فرمودند:" منطق اصلی بسیج این است: رفع تهدیدها و تبدیل تهدیدها به فرصت. تهدیدهای زیادی داریم، هر کدام از این تهدیدها بایستی با ابتکار بسیجی تبدیل بشود به یک فرصت؛ هر چه تهدیدها بیشتر، فرصتها بیشتر؛ بنابراین تهدید برای ما دیگر تهدید نیست،"

از سوی دیگر برگزاری چنین رویدادهای علاوه بر ایجاد انگیزه موجب می شود که نخبه های این حوزه شناسایی شده و تا حد ممکن حمایت های لازم از آن ها صورت بگیرد.

در این میان برقراری ارتباط همیشگی با فعالان این حوزه نه تنها در مقطع فعلی می تواند گره گشای کار باشد بلکه در آینده نیز می توان با تکیه بر دانش و مهارت همین افراد در زمینه های مختلف در دنیا حرف هایی برای گفتن داشت.

البته نباید از این مهم نیز غلفت کرد که توان حمایت بسیج از این استعدادهای درخشان کشور به اندازه ای نیست که بتواند تاثیر گذاری مطلوبی داشته باشد و باید در این زمینه دولت و مجلس پای کار بیایند.

در واقع حمایت و پشتیبانی دولت و مجلس از فعالان این عرصه ها نه تنها می تواند موجب دلگرمی آن ها شود بلکه در دراز مدت می تواند تمامی تهدیدهای این حوزه را به فرصت تبدیل کرده و حتی صرفه جویی های کلانی را نیز در مدیریت کشور حاصل کند.

البته نباید از پیشتازی بسیج در این حوزه در برابر غفلت سایر نهاد ها به راحتی عبور کنیم چرا که سازمان فضای مجازی بسیج در سال های اخیر کوشیده تا علاوه بر تولید محتوی مناسب در فضای مجازی نسبت به شناسایی و حمایت از افراد نخبه در این زمینه نیز گام های اساسی را بردارد که قطعا ثمرات آن در سال های آینده بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/16013
اخبار مرتبط

نظرات شما