طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در برف انبار قم اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سرهنگ پیام کاویانی درگفت وگویی با تشریح اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در برف انبار روستا فردو ، اظهار داشت: با توجه به نارضایتی‌های اهالی شهیدپرور و پیگیری‌های مکررشورای روستا فردو مبنی بر برخورد پلیس با ناهنجارهای اجتماعی دربرف انبار، که با حضور افراد نامعلوم الحال در این محل جهت برف بازی و با رفتارهای زشت و رننده اقدام به هنجارشکنی می‌کنند، پلیس امنیت عمومی با محوریت پلیس امنیت اخلاقی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را به منظور برخورد با افراد هنجارشکن و قانون گریز، اجرا کرد.

وی گفت:‌فرماندهی انتظامی استان هرگز اجازه قانون گریزی و هنجارشکنی به افراد بزه‌کار را نداده و با جدیت تمام مقابل هنجارشکنی‌ها می ایستد.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح عملیاتی تعداد ۲ تن هنجارشکن دستگیر و تعداد ۳ دستگاه خودرو متخلف در محل توقیف و از ۲۴ تن تعهد کتبی اخذ و ۴۵ دستگاه خودرو از طریق سامانه ناظر اعمال قانون شدند.

 کاویانی اظهار داشت: این طرح به صورت پیوسته در این محل اجرا و با افراد هنجارشکن برابر قانون برخورد خواهد شد.

برنامه های بانکی خود را از منابع معتبر دریافت کنید

رییس پلیس فتا استان قم از شهروندان خواست برنامه های بانکی موردنیاز خود را از منابع معتبر دریافت کنند و با انتخاب رمزهای عبور پیچیده، مجرمان سایبری را در رسیدن به اهداف مجرمانه خود ناکام بگذارند.

سرهنگ علی موالی اظهارداشت: با توجه به الزام بانک‌ها برای عملی کردن رمزهای یکبار مصرف (پویا)، کلاهبرداران سایبری با طراحی اپلیکیشن های جعلی رمز ساز به دنبال سرقت اطلاعات بانکی کاربران هستند تا بدین وسیله با دسترسی به اطلاعات کاربران نسبت به خالی کردن حساب افراد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هدف از ساخت اپلیکیشن‌های جعلی سرقت اطلاعات کاربران و گذرواژه های آنان است، خاطرنشان کرد: افراد سودجو با شیوه های مختلف مهندسی اجتماعی و تبلیغات گسترده در شبکه های مجازی، اپلیکیشن جعلی خود را به کاربران معرفی کرده و در نظر دارند هموطنان را نسبت به فعالسازی و نصب این برنامه ها ترغیب کنند.

رییس پلیس فتا استان قم در توصیه به شهروندان گفت : لازم است برای فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف، حتما با مراجعه‌به سایت بانک مربوطه، راهنمای فعال کردن رمز یک‌بارمصرف را دریافت کرده و درصورت اقدام برای دریافت اپلیکیشن رمز پویا، حتما به فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا شعب بانکی مراجعه  و از واگذاری گوشی تلفن همراه به سایر افراد خوداری کنند.

موالی ضمن تاکید بر اینکه برای دریافت رمز یک بار مصرف نیازی به پرداخت وجه و یا ثبت نام در هیچ سایتی نیست، از هموطنان خواست، به پیام ها و درخواست‌های مشکوک بخصوص پیامک‌ها از خصوط شخصی اعتنا نکنند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16473
اخبار مرتبط

نظرات شما