رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم:

«قمکارت» به زودی در قم اجرایی می‌شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از آغاز فعالیت «قمکارت» تا پایان سال خبر داد و گفت: چون اتوبوس‌های قدیمی دستگاه‌های جدید نداشتند، فعالیت این سامانه به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کوروش محمدحسینی در خصوص فعالیت «قمکارت» اظهار داشت: این پروژه ۲ بخش را شامل می‌شود که یک بخش کیف پول الکترونیک شهروندی و بخش دیگر کارت شهروندی است.

وی گفت: بخش کارت شهروندی به صورت کامل آماده شده و دستگاه‌های خودشارژ نیز برای آنها تهیه شده است که می‌توان به صورت اتوماتیک فعالیت شارژ کارت را انجام داد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم با اشاره به آغاز فعالیت قمکارت تا پایان امسال، افزود: از آنجایی که اتوبوس‌های قدیمی دارای دستگاه‌های جدید نبودند، فعالیت قمکارت به تعویق افتاده است.

وی در خصوص بخشی از قمکارت که کیف پول الکترونیکی است، افزود: در سامانه «قمیار» که سامانه میز خدمت الکترونیکی است بخش کیف پول الکترونیک قابل مشاهده است که بخش‌هایی که به موجب آن شهروندان می‌توانند مبالغ مورد نظر را به شهرداری واریز کنند در حال آماده سازی است.

محمدحسینی بیان کرد: به منظور اجرای پروژه تاکسی هوشمند در ۲۰ تاکسی با کمک سازمان تاکسیرانی QR بارکد نصب شده است و قابلیت پرداخت الکترونیک در آن وجود دارد.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16578
اخبار مرتبط

نظرات شما