هلال‌احمر قم ۱۵۰ هزار ماسک توزیع می‌کند

روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر قم اعلام کرد: ۱۵۰ هزار ماسک سه لایه در داروخانه هلال‌احمر استان از روز یکشنبه چهارم اسفند توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، توزیع ۱۵۰ هزار ماسک در داروخانه‌ هلال‌احمر به‌منظور ایمن‌سازی بیشتر مردم در مواجهه و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا آغاز شد.

بر اساس این گزارش، ماسک سه لایه در داروخانه جمعیت هلال‌احمر استان هم‌اکنون موجود است و داروخانه موظف است باقیمت ۵۰۰ تومان ماسک‌ها را در اختیار عموم همشهریان قرار دهند.

همشهریان همه‌روزه تا ساعت ۲۱ می‌توانند جهت دریافت ماسک به داروخانه جمعیت هلال‌احمر استان مراجعه کنند.

در پی کشف مواردی مشکوک به بیماری کرونا و فوت چهار بیمار در قم، از یکسو انفجار تقاضا برای خرید ماسک و از سوی دیگر ورود عوامل سودجو به بازار این محصول، باعث کمبود و سپس نایاب شدن آن در سطح داروخانه‌های این استان شد.

دادستان عمومی و انقلاب قم به‌تازگی گفت: ۷۰۰ هزار ماسک احتکار شده در قم کشف‌شده است که این ماسک‌ها در ۳۲ داروخانه استان توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب افزود: تمام ماسک‌های کشف‌شده در میان داروخانه‌های استان باقیمت ۵۰۰ تومان توزیع می‌شود که برای هماهنگی در این زمینه جلسه‌ای فوری با حضور مسئولان قضایی، دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان اجرایی و نظارتی قم برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در ارتباط با تامین تجهیزات موردنیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در این استان، گفت: خوشبختانه درقم واحدهای تولیدی در این زمینه فعال شدند و در حد یک‌میلیون ماسک را تولید و به دانشگاه علوم پزشکی نیز تحویل داده‌شده تا توزیع کنند.

مهرداد غضنفری اظهار داشت: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار قم ۳۰ داروخانه شبانه‌روزی استان به‌عنوان عمده‌ترین مراکز توزیع ماسک بهداشتی تعیین شدند، و برای این واحدها بیشترین سهمیه درنظر گرفته شده‌است.

همچنین روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد: مراکز داروخانه‌ای موظف هستند باقیمت ۵۰۰ تومان ماسک‌ها را در اختیار همشهریان قرار دهند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16734
اخبار مرتبط

نظرات شما