برای کرونا صِرف تعطیل کردن کفایت نمی‌کند و به نوعی اظهار ضعف است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سیدمصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به شیوع ویروس کرونا در برخی از نقاط مختلف کشور با بیان اینکه نباید از ابزارهای دانشی وزارت بهداشت غافل باشیم، اظهار داشت: باید با تجربه این بحران را مدیریت کنیم. مبتلایان باید به صورت تخصصی قرنطینه شوند.

وی افزود: صرف تعطیلی کفایت نمی‌کند و به نوعی اظهار ضعف است. باید با آموزش مناسب جلوی بحران های دیگر را بگیریم. مردم حاضرند برای حفظ سلامتی خودشان شدت عمل پادگانی اعمال شود.

میرسلیم تاکید کرد: اینکه نمی‌توانیم لوازم اولیه را در اختیار مردم قرار دهیم فاجعه است. مگر چقدر هزینه انتقال تجهیزات به همه استان‌ها می‌شود؟

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم معتقد است که باید با محوریت وزارت بهداشت کار گروهی برای اداره این بحران تشکیل شود و از وزارتخانه های دیگر هم کمک گرفته شود.

وی افزود: از خود مردم هم باید کمک گرفته شود .باید شهرهای مشکوک قرنطینه شود. باید این مسئله سریعاً مهار و کنترل شود. 

میرسلیم با بیان اینکه ما بدبختانه پیشگیری را در درجه دوم اهمیت قرار داده ایم، گفت: هزینه‌هایی که برای حوادث باید به آسیب‌دیدگان پرداخت شود بسیار کم است. منهای اینکه هزینه های جانی متحمل شده برای آسیب‌دیدگان بسیار بیشتر است. 

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: باید تدبیر مناسب اندیشیده شود. هزینه‌هایی که برای این کار باید شود بسیار کمتر از هزینه های درمان است. ما خودمان را آماده نکرده‌ایم. هم در زمینه مسائل بهداشتی و فنی مهندسی باید کار انجام شود هم در زمینه مسائل قضایی. قوه قضاییه فقط کارش بررسی جرم نیست باید در پیشگیری از جرم به کمک تمامی دستگاه‌های قضایی صورت گیرد.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16759
اخبار مرتبط

نظرات شما