نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای انواع خودرو ها اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، منطقه یک آزادراه تهران - شمال فردا و با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

در این راستا روز گذشته طی نامه‌ای از معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی به شرکت آزادراه تهران - شمال قیمت عوارضی منطقه یک آزادراه تعیین شد. 

در این نامه آمده است: 

 در راستای اجرای ماده ۳۴ آیین‌نامه اجرایی قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور و تبصره ذیل آن و با استناد به نامه شماره ۷۸۷۰۸ تاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۱۷ معاون اجرایی وقت رئیس جمهور مبنی بر تنفیذ تعیین نرخ عوارضی آزادراه‌های مشارکتی به وزیر راه و شهرسازی و نظر به تصویب مقام عالی وزارت در خصوص نرخ‌های پیشنهادی بدین وسیله نرخ عوارض وسایل نقلیه عبوری در منطقه یک آزادراه تهران - شمال جهت اجرا و دریافت توسط سامانه الکترونیکی اخذ عوارض از تاریخ افتتاح قطعه مذکور ابلاغ می‌شود.

در ادامه این نامه قیمت عوارضی منطقه یک آزادراه تهران - شمال به تفکیک نوع خودروها آورده شده است. بدین ترتیب که نرخ عوارضی برای خودروهای سواری در روزهای عادی ۲۵۰ هزار ریال، برای خودروهای سواری در روزهای پیک تردد نظیر تعطیلات و ایام پایان هفته ۳۵۰ هزار ریال و برای وانت‌بارها ۳۵۰ هزار ریال تعیین شده است. 

بنا بر این گزارش، نرخ عوارضی منطقه یک آزادراه تهران - شمال برای مینی‌بوس‌ها ۴۰۰ هزار ریال و برای اتوبوس‌ها ۴۵۰ هزار ریال تعیین شده است.

طبق تعریف معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه روزهای پیک شامل از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه تا پایان روز جمعه و همچنین روزهای تعطیل تعیین شده است. 

در این نامه تأکید شده است: پرداخت کارمزد سامانه الکترونیک اخذ عوارض (ETC) از زمان راه‌اندازی و بهره‌برداری کامل سامانه مذکور لازم‌الاجرا است که مبلغ ‌آن از نرخ‌های مصوب ذکر شده کسر و به حساب شرکت سرمایه‌گذار در استقرار سامانه مورد اشاره منظور می‌شود.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16763
کلیدواژه: نرخ بلیت اصراف
اخبار مرتبط

نظرات شما