سردار نقدی:

امربه معروف و نهی از منکر امروز توصیه به رعایت بهداشت است/سپاه در تمام صحنه های مقابله با بیماری حاضر است

سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امربه معروف و نهی از منکر امروز توصیه به رعایت بهداشت است، گفت: سپاه در تمام صحنه های مقابله با بیماری حاضر است.

سردار محمد رضا نقدی عصر امروز در بازدید از نقاهتگاه یاوران مهدی سپاه در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اقدامات سپاه در زمینه مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: سپاه و بسیج و نیروهای مسلح همیشه خط مقدم دفاع از مردم در تمام جبهه ها هستند و امروز هم در این عرصه در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: خداوند همیشه این لطف را در حق سپاه و سپاهیان کرده است که بتوانند خدمت گذار مردم باشند و در این عرصه هم سپاه و بسیج به خوبی حاضر شده اند.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران افزود: امروز بسیجیان بصورت خودجوش چندهزار کارگاه بزرگ فعال؛ غیر از کارگاه های کوچک که در خانه ها و مساجد را راه اندازی کرده اند تا مواد نیاز مردم را آماده کنند.
وی اضافه کرد: برای آگاه سازی و آموزش عمومی تولیدات خوبی هم در فضای مجازی و هم به صورت چاپی به مردم داده اند و حتی وسایل حفاظت مانند ماسک ومواد ضد عفونی تحویل مردم شده است. این خصوصیت بسیجیان قهرمان و پاسداران عزیزی است که در همه صحنه ها تلاش می کنند تا سپر بلای مردم باشند و اوج این اتفاقات را در بیمارستان علی ابن ابیطالب و بیمارستان بقیه الله می بینیم که بیشترین تعداد بیماران را پذیرش کرده اند.
سردار نقدی خاطرنشان کرد: بهترین راهکاری های مبتکرانه در این بیمارستان ها بکار برده شده است؛ تجربه ها روز به روز در حال افزایش است و تنها راهکار مقابله با این بیماری فقط رعایت مسائل بهداشتی است که همه باید آن را رعایت کنند.
وی ابراز داشت: قرنطینه فعلی روزی به پایان می رسد و مردم می توانند زندگی عادی خود را داشته باشند که تعداد مبتلایان به این بیماری به صفر و یا بسیار کم شود به گونه ای که سیستم بهداشتی بتواند به موقع شناسایی و کنترل کند.
معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به اینکه اگر بخواهیم به این نقطه برسیم لازمه آن رعایت مسائل بهداشتی است، تاکید کرد: امروز امربه معروف و نهی از منکر ما این است که بگوییم فاصله ها رعایت شود و مراقبت های بهداشتی که از سوی متخصصین و مسئولین اعلام می شود را رعایت کنیم.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد سپاه قم در مقابله با این بیماری گفت: سپاه قم در همه صحنه های مقابله با این بیماری وارد شده و حاضر است.
سردار نقدی گفت: امروز بسیاری از مردم با نظر و توصیه پزشک ترجیح می دهند که در قرنطینه خانگی باشند و به بیمارستان نیایند؛ باید به این افراد رسیدگی شود و امکانات لازم به بیمار و خانواده او که در قرنطینه قرار دارند برسد که همه این اقدامات را پاسداران در سپاه قم انجام می دهند.
 وی اضافه کرد: در همین راستا هم بیمارستان سپاه فعال بوده است و هم نقاهتگاه ی که دایر کرده اند فعال است. کسانی که بیمار می شوند بعد از دوره بهبودی تا مدتی باید تحت مراقبت و قرنطینه باشند که ناقل بیماری نباشند که این نقاهتگاه به همین منظور آماده شده است و افراد به این مکان منتقل می شوند. بسیاری از امکانات این نقاهتگاه ها مانند غذا توسط خیرین و مردم عزیز تهیه می شود .
معاون هماهنگ کننده سپاه تصریح کرد: الحمدالله محبت و مودتی که ملت ما نسبت به یکدیگر دارند و این تعالیمی که از اهلبیت(ع) آموخته اند تا خدمت گذار یکدیگر باشند و برای یکدیگر فداکاری کنند این روز ها در این مقاطع خود را نشان می دهد.
وی در خاتمه گفت: این روزها تمام می شود و بازهم روند عادی زندگی بازمی گردد منتها لازمه موفقیت رعایت بهداشت است.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/17894
اخبار مرتبط

نظرات شما