مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم:

۵۸۲ هزار نفر توسط هلال‌احمر قم غربالگری شدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم با اشاره به ایجاد و مشارکت ۱۸ پایگاه هلال‌احمر در مبادی ورودی و خروجی استان، برای اجرای طرح ملی غربالگری کرونا گفت: تاکنون ۵۸۲ هزار و ۴۸۳ نفر در قالب این طرح توسط تیم‌های هلال‌احمر غربالگری سلامت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمد گل‌فشان در گفت‌وگویی، با ارائه گزارشی از اجرای طرح ملی غربالگری کرونا در این استان افزود: از تاریخ ۹ اسفند ۹۸ تا ۱۲ فروردین سال ۹۹، از ۱۵۰ هزار و ۸۵۸ دستگاه خودروی در حال تردد در مبادی ورودی و خروجی قم غربالگری انجام‌شده است.

وی ادامه داد: در این مدت کارکنان، جوانان، امدادگران و داوطلبان در قالب ۱۸ پایگاه با استفاده از ۵۶ دستگاه تب‌سنج به پایش و غربالگری  سلامت عموم مردم پرداختند.

مدیرعامل هلال‌احمر قم اظهار داشت: از افرادی که تحت غربالگری قرار گرفتند ۷۹۱ نفر دارای تب بوده و مشکوک شناخته و برای ادامه تشخیص ابتلا به بیماری کرونا راهنمایی شدند و ۵۸۱ هزار و ۶۹۲ نفر نیز بدون علامت به مسیر خود ادامه دادند.

وی با قدردانی از تلاش بی‌وقفه نیروهای هلال‌احمر استان قم در اجرای این طرح عنوان کرد: در اجرای این طرح ۳۷۸ نفر روز از کارکنان و یک هزار و ۵۱۶ داوطلب با خدمت‌رسانی، مشارکت خود را به نمایش گذاشتند.

گل‌فشان گفت: در بخش لجستیک و تجهیزات نیز ۲۵ دستگاه آمبولانس، کمکدار سبک، خودروی سبک و سایر تجهیزات مورداستفاده قرار گرفت.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/17941
اخبار مرتبط

نظرات شما