نمکی: 90 درصد جامعه هدف طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌اند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سعید نمکی گفت: از مردم کمال تشکر را دارم که خلاف رویه همه سالهای گذشته به طبیعت نرفتند و دیروز در منزل ماندند.

نمکی گفت: امروز جلسه ای به صورت مجازی با مسؤولان سازمان بهداشت جهانی داشتیم. در این جلسه از فعالیت‌های مطلوب ایران درخصوص مقابله با کرونا تقدیر شده و خواستند تا از تجربیات ایران ر کل منطقه استفاده کنند.

وزیر بهداشت افزود: تا امروز بیش از 90 درصد جمعیت هدف را در طرح مقابله با کرونا پوشش بدهیم.

وی افزود: برای برخی سولا ایجاد شده بود که چرا وقتی می گوییم موج اول بیماری را مدیریت کردیم پس چرا افزایش کیس داشته ایم پاسخ این است که دلیل این امر این است که کیس یابی ما افزایش یافته است و در روزهای آینده وقتی این افارد خوب می شوند اثرات این اقدام ما را خواهید دید.

نمکی گفت: مردم عزیز بدانند که ما در مرحله مدیریت بیماری هستیم و هنوز به مرحله مهار و کنترل بیماری نرسیده ایم. البته در برخی از استانها ورودی ما کمتر از خروجی ما است که به این دلیل اقدامات خوبی است که انجام شده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امیدوارم تا بیستم فروردین که مرحله اول طرح فاصله گذاری است باید هم دلی و همکاری بیشتری داشته باشیم و این همدلی تآثیر خود را خواهد گذاشت در آینده نزدیک.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/17954
اخبار مرتبط

نظرات شما