مجلس با کلیات لایحه ایجاد ۳ منطقه آزاد جدید موافقت کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 15 اردیبهشت) گزارش کمیسیون اقتصادی در رابطه با لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی سرخس، دوغارون و مازندران را بررسی کرده و با کلیات آن موافقت کرده و ماده واحده آنرا هم بررسی و تصویب کردند. 

بر اساس تبصره این ماده مناطق آزاد تجاری - صنعتی یاد شده بر اساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران اداره خواهد شد.

پیش از تصویب این کلیات، سیدحسن حسینی‌شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گزارشی این کمیسیون درباره لایحه ایجاد چند منطقه آزاد تجاری شامل سرخس، دوغارون و مازندران را قرائت کرد.

وی درباره گزارش این کمیسیون افزود: این گزارش در مورخ 22 دی 1398 و با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و نهایتا به اتفاق آراء تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این گزارش در اجرای ماده 143 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس تقدیم صحن هیأت رئیسه شده است ضمن اینکه گزارش کمیسیون‌های فرعی شامل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، امور داخلی کشور و شوراها و همچنین صنایع و معادن تا زمان ارسال این گزارش واصل نشده است.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد:این لایحه به منظور ایجاد چند منطقه آزاد تجاری و صنعتی شامل سرخس، دوغارون و مازندران است که تمام نقشه‌ها و حدود و ثغور آن وجود دارد. 
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/19086
اخبار مرتبط

نظرات شما