انهدام باند سارقان به عنف در قم

رئیس پلیس آگاهی استان قم از شناسایی و انهدام باند 5نفره سارقان به عنف در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، میکائیل قهرمان‌پور اظهار کرد: در پی وقوع 2 فقره سرقت به عنف از خودروهای عبوری در استان موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان قم ادامه داد: در بررسی‌های میدانی مشخص شد متهمان تحت عنوان مسافر در خودروها سوار شده و با نزدیک شدن به مقصد با استفاده از سلاح سرد اقدام به تهدید رانندگان خودرو کرده و خودروی آنها را سرقت می‌کند.

وی افزود: سارقان، برخی از خودروهای مسروقه که نقص فنی داشته‌اند و قادر به پیمایش مسیر نبودند، پس از سرقت محتویات داخل آنها نسبت به رها کردن خودروها اقدام می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم بیان کرد: با بررسی‌های بعمل آمده و تلاش مضاعف کارآگاهان پرونده،  یکی از متهمان که دارای چندین فقره سابقه سرقت بوده به‌عنوان مظنون شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی بخشی از اموال مسروقه کشف شد.

وی اعلام کرد: با راهنمایی متهم دستگیر شده، سرکرده باند و 3 نفر سایر اعضای باند اعم از سارق و مالخر در عملیات‌های هماهنگ و منسجم شناسایی و دستگیر شدند و از آنها  مقادیری اموال مسروقه، مواد مخدر و یک دستگاه بیسیم دستی کشف شد.

قهرمان‌پور خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات تکمیلی به سرقت‌های مذکور و چندین فقره سرقت مقرون به آزار  دیگر اعتراف کردند که با شیوه‌های متفاوت به انجام رسانده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم تصریح کرد: تمام متهمان پرونده  دارای اعتیاد شدید به مواد مخدر بوده و 2 نفر از آنان فرزند طلاق هستند که این مسئله حکایت از آن دارد که آسیب‌های اجتماعی یکی از علل اصلی کشیده شدن جوانان به سمت بزهکاری و ناهنجاری بوده و نیازمند تلاش مضاعف نهادهای مسئول در جهت حل این معضلات است.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/19510
اخبار مرتبط

نظرات شما