هم زمان با 40 سالگی انقلاب؛

همایش بین المللی بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی در قم برگزار می شود

همایش بین المللی بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی هم زمان با 40 سالگی انقلاب اسفندماه امسال در قم برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی نوبخت دبیر اجرایی همایش ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش بین المللی بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: مجتمع عالی علوم انسانی جامعه المصطفی تنها مرکز علوم انسانی با رویکرد اسلامی در حوزه های علمیه است.
وی افزود: بیش از هزار طلبه از 30 ملیت در این مرکز علوم انسانی را یاد می گیرند که 12 گروه علمی نیز در همین زمینه تشکیل شده است.
نوبخت ابراز داشت: برنامه های مختلفی دراین مجتمع برای طلبه های غیرایرانی داریم که در زمینه های گوناگون می باشد.
وی افزود: یکی از برنامه های این مجتمع برگزاری همایش بین المللی بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب است که به مناسبت چهملین سالگرد انقلاب برگزار خواهد شد.
نوبخت خاطر نشان کرد: این همایش 23 اسفندماه با حضور میهمانانی از داخل و خارج از کشور در مجتمع امین برگزار خواهد شد.
سید مهدی طاهری دبیر علمی همایش نیز درادامه با اشاره به همایش اظهار داشت: یکی از مهمترین محورها برگزاری نشست، همایش و کارگاه در مجتمع است که بتواند سطع علمی دانش پژوهشان را بالا ببرد.
وی ادامه داد: سبک زندگی و پژوهشی بزرگان انقلاب در دستور کار قرار دارد و تاکنون سبک زندگی رهبری مورد پژوهش قرار گرفته است.
طاهری افزود: همایش بازخوانی نیز در 4 زبان فارسی، انگلیسی، فرانسوی و عربی برگزار خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان می توانند از امروز تا 10 اسفند آثار خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند  و بخشی از مقاله ها نیز سفارشی است.
دبیر علمی همایش تاکید کرد: 10 مقاله برتر در روز همایش در کمیسیون ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی ابراز داشت: پژوهشگران داخلی به صورت حضوری و پژوهشگران خارجی به صورت آنلاین درجریان همایش قرار خواهند گرفت.
طاهری محورهای همایش را 21 مورد اعلام کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران و تحول کیفی- کمی در عرصه های علمی ، تلاش جمهوری اسلامی ایران در استقرار عدالت و صلح جهانی و گفتمان انقلاب اسلامی ایران ، تمدن غربی و تمدن سازی نوین اسلامی از جمله مهمترین محورهای همایش هستند.
وی بیان داشت: با شخصیت های مختلفی برای حضور و سخنرانی در این همایش رایزنی صورت گرفته که اطلاع رسانی خواهد شد.انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/1956
اخبار مرتبط

نظرات شما