کارشناس مسائل منطقه و بین‌الملل:

جریان مقاومت باعث شکست و اختلاف دشمن شده است /آمریکایی ها با مذاکره به دنبال خواسته های خود هستند

کارشناس مسائل منطقه و بین‌الملل با اشاره به اینکه جریان مقاومت باعث شکست و اختلاف دشمن شده است، گفت: آمریکایی ها با مذاکره به دنبال خواسته های خود هستند.

سعدالله زارعی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا در خصوص روز مقاومت اسلامی با اشاره به اینکه امروز جبهه مقاومت در شرایط مطلوبی قرار دارد، اظهار داشت: در نقطه مقابل جبهه مقاومت، دشمنان یعنی آمریکایی ها و اسرائیلی ها قرار دارند که امروز درشرایط نامطلوبی هستند.
وی افزود: پیام مقاومت در هر جا و هر مکانی وحدت، همبستگی و انسجام است در حالی که این پیام برای دشمنان اختلاف و شکست و هزینه های سنگین است.
این کارشناس مسائل منطقه و بین‌الملل با اشاره به اینکه برخی ها به دنبال سازش با آمریکا هستند، گفت: نتیجه سازش کاملا روشن است و می توانیم در این خصوص به مسئله توافق هسته ای اشاره کرد که نتیجه آن امروز کاملا مشخص است.
وی ادامه داد: امروز در فضای ملی ایرانی اجماع وجود دارد که به غرب نمی شود اعتماد کرد.
زارعی بیان داشت: در حال حاضر تمام کسانی که آن روز صحبت از لزوم کوتاه آمدن و توافق می کردند امروز تمام آنها معتقد هستند که نمی شود با دولت آمریکا توافق کرد.
وی اضافه کرد: سرنوشت مذاکره و توافق با آمریکا کاملا مشخص است و نمونه های بسیاری در دنیا رخ داده است که می توانیم  به آنها اشاره کنیم اما مسئله مهم این است که آمریکا اصلا مذاکره را به عنوان یک روش در مواجه با کشورها به رسمیت نمی شناسد.
این کارشناس مسائل سیاسی ابراز داشت: آمریکا از توافق و مذاکره به عنوان یک استراتژی برای حاکم کردن خواسته های خود استفاده می کنند.
وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای مقاومت، خاطرنشان کرد: آورده های مقاومت این است که امروز اسرائیلی ها وقتی یک نیروی مقاومت را در جنوب دمشق به نام آقای کامل محسن به شهادت می رسانند سریعاً دست به دامن دبیر کل سازمان ملل می شوند که به حزب الله لبنان بگوئید این یک اتفاق ناخواسته بود و ما نمی دانستیم آقای کامل محسن آنجاست و اگر می دانستیم حمله ای انجام نمی دادیم.
زارع ادامه داد: اسرائیل چه زمانی این چنین ادبیاتی در مواجه با مصری ها، اردنی ها، سوریه ها در آن جنگ های تاریخی داشته اند. این ادبیات، ادبیات امروز اسرائیل است و این موضوع عمق هراس اسرائیل را نشان می دهد.


حسین حیدری
انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/19654
اخبار مرتبط

نظرات شما