یادداشت؛

بسیجیان، گمنامان عرصه خدمت

بعد از فروکش کردن موج کرونا، این بار موج همدلی و مواسات به راه افتاد و بازهم این بسیجیان بودند که در کنار مردم خیر و دین دار ایران اسلامی به یاری نیازمندان شتافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  با یک کلمه شناخته می‌شوند، پیر باشند یا جوان، زن باشند یا مرد فرقی نمی‌کند همه تحت لوای کلمه مقدس بسیج گرد هم می‌آیند و تنها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن‌هم خدمت‌رسانی به مردم و محرومان جامعه است.

فرقی هم نمی‌کند، روزی در زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب به یاری مردم می‌شتابند و روز دیگر در سیل لرستان و استان‌های شمالی آستین همت بالا می‌زنند و برای خدمت وارد عمل می‌شوند.

اخلاص و تقوا نقطه اشتراک تمامی آن‌ها است به‌طوری‌که هدف خود از این‌همه خدمت را رضای خداوند و ولی امر مسلمین می‌دانند.

بسیجیان و جهادگران در ماه‌های اخیر نیز بار دیگر وارد عمل شدند، این بار در سنگری دیگر و البته تقریباً متفاوت، این بار دیگر خبری از حوادث غیرمترقبه، سیل و زلزله نبود و نیازی به هجرت و مسافرت نبود.

بلکه این بار همه شهرهای کشور نیازمند خدمت‌رسانی بودند و تا حدودی باید ریسک جهادگران و بسیجیان بیشتر می‌شد چراکه ویروس منحوس عالم‌گیر به کشور ورود پیداکرده بود و به‌سرعت در حال انتشار بود.

سرعت شیوع بیماری به‌گونه‌ای بود که نیروهای درمانی کشور به‌تنهایی کافی نبودند و نیاز بود که مردم و جهادگران بسیجی نیز وارد عمل شوند.

البته مطابق معمول بسیجیان منتظر حکم و فرمان نماندند و از همان ساعت اولیه وارد عمل شدند.

حضور در بیمارستان‌ها و انجام کارهای کمکی و مشاوره‌ای به بیماران کرونایی، انجام کارهای خدماتی، تهیه و توزیع آب‌میوه‌های طبیعی، کمک‌رسانی به خانواده‌های محروم کرونایی و درنهایت گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر ازجمله اقداماتی بود که جهادگران بسیجی بدون هیچ ادعای آن را انجام دادند البته این پایان کار نبود.

توصیه هوشمندانه رهبر انقلاب مبنی بر کمک مؤمنانه به نیازمندان جامعه موضوع مهم دیگری بود که در دستور کار جهادگران قرار گرفت.

درواقع بعد از فروکش کردن موج کرونا، این بار موج همدلی و مواسات به راه افتاد و بازهم این بسیجیان بودند که در کنار مردم خیر و دین دارد ایران اسلامی به یاری نیازمندان شتافتند.

هر پایگاه بسیج در هر نقطه کشور به یک مرکز مواسات و همدلی تبدیل شد و با جمع‌آوری و ساماندهی کمک‌های مردمی و اهدای محترمانه آن‌ها به خانواده‌های نیازمند در ماه رحمت و مهربانی به معنای واقعی کلمه همدلی و وفاق ملی را رقم زدند.


انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/19670
اخبار مرتبط

نظرات شما