۳۸هزار تن انواع کالا از گمرکات قم صادر شد

مدیرکل گمرکات قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۳۸ هزارتن انواع کالا از گمرکات این استان به کشورهای مختلف جهان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  اسفندیار دریکوندی، بیان کرد: در این مدت کالاهایی همچون گرانول،‌ پفک، کفش و صندل، شمش سرب،‌ مفتول مسی، مواد و محصولات پلاستیکی، شیمیایی و هیدروکربن به ارزش ۴۹ میلیون و ۱۱۰ هزار دلار از گمرکات استان صادر شده‌است.

وی با تاکید بر جایگاه مهم تجارت با کشورهای منطقه برای افزایش روند صادرات استان،‌ افزود: عراق،‌ افغانستان،‌ امارات،‌ هند،‌ پاکستان و ازبکستان از مهم‌ترین کشورهای هدف صادراتی کالاهای تولیدی استان قم در این مدت به شمار می‌آید.

وی با اشاره به موقعیت ممتاز گمرکات قم در توسعه تجارت کشور، ادامه داد: همچنین در این مدت حدود ۳۱ هزار تن کالا از سایر گمرکات به گمرکات استان قم ترانزیت شده است.

دریکوندی گفت:‌ همچنین درآمد کل گمرکات قم در این مدت به ۸۰ میلیارد تومان رسید که از مجموع کل درآمد مبلغ ۳۷ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان ۹درصد مالیات بر ارزش‌افزوده و سایر عوارض و مبلغ ۴۱۰ میلیون تومان درآمد استانی بوده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واردات استان در این مدت نیز گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۱۸هزار و ۲۹۷ تن کالا مانند اجزا و قطعات موتورسیکلت،‌ الیاف اکرولیک،‌ اجزا و قطعات ماشین لباسشویی و پکیج و لوازم‌آرایشی و بهداشتی به ارزش ۸۵ میلیون و ۹۸۵ هزار دلار وارد قم شده است.

وی بابیان این‌که بیشتر کالاهای وارداتی به قم مواد اولیه و محصولات موردنیاز واحدهای صنعتی استان است، ادامه داد: عمده کشورهای واردکننده کالا به استان قم طی این مدت کره،‌ چین،‌ هند،‌ ایتالیا،‌ امارات، ترکیه و ژاپن بوده است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/20217
اخبار مرتبط

نظرات شما