باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم افتتاح شد

باغ ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم امروز با حضور مسئولین کشوری و استانی و به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، باغ ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم امروز(چهارشنبه) با حضور امیر منصور ونک معاون بازرسی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، بهرام سرمست استاندار قم، و جمعی از مسئولان استانی در قم به صورت حضوری و با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح شد.
باغ‌موزه دفاع مقدس یک سنگر فرهنگی است
در ابتدای این مراسم  حجت الاسلام لقمان پور ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به اینکه استان قم  ۷۰۰شهید مفقوالااثر و ۶۰۰۰هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده است، اظهار داشت:  تلاش میکنیم در این سنگر فرهنگی به مردم خدمت کنیم.
وی اضافه کرد: خداروشکر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم در چهل سالگی دفاع مقدس افتتاح شد.
لقمان پور با اشاره به اینکه دستگاه ها هر سه شنبه اینجا برای تکمیل این مجموعه جلسه داشتند، ابراز داشت: همزمان با افتتاح این مجموعه دو رشته دانشگاهی هم  مرتبط با دفاع مقدس در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری راه اندازی خواهد شد.
وی اضافه کرد:در این مجموعه قسمت های بسیاری ایجاد خواهد شد که یکی از این قسمت ها کتابخانه می باشد که در تلاش هستیم کتابخانه باغ موزه بزرگترین کتاب خانه دفاع مقدس در کشور باشد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به اینکه اینجا سنگری برای خانواده ها و مردم خواهد بود، گفت: موزه آرایی یکی از دغدغه مهم خانواده شهدا و ما می باشد.
وی تصریح کرد: دراین محوطه ۳۲ هکتاری تجهیزات نظامی جانمایی شده است اما در شان باغ موزه قم نیست چراکه اینجا نیازمند این است که سوژه ها طراحی و موزه ارایی مناسبی صورت بگیرد. آیت‌الله نوری همدانی: آثار ارزشمند دوران دفاع مقدس در مقابل دیدگان نسل جوان قرار گیرد

همچنین در ادامه این برنامه آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در پیام خود به باغ موزه دفاع مقدس گفت: بر همگان لازم است از ارزش‌های دفاع مقدس حفظ و حراست کنند و آثار ارزشمند آن دوران در مقابل دید همگان خصوصاً نسل جوان قرار گیرد و همه بدانند چه جان‌فشانی‌های شده و چه انگیزه‌ای در خلق این حماسه بوده است.
مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز این انقلاب استکبارستیز ثمره همان مجاهدان است که با رهبری حکیمانه رهبری معظم انقلاب در حال درنوردیدن قله‌های افتخار از نظر نظامی و جهادی است و بر همگان لازم است از ارزش‌های دفاع مقدس حفظ و حراست کنند و آثار ارزشمند آن دوران در مقابل دید همگان خصوصاً نسل جوان قرار گیرد و همه بدانند چه جان‌فشانی‌های شده است و چه انگیزه‌ای در خلق این حماسه بوده است.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: معرفی آثار شهدا و دفاع مقدس عملی بسیار مهم است که باید در تمام شهرها و روستاها برود. امروز همگان نسبت به حفظ و حراست این دفاع مقدس مسئول هستیم و حفظ آرمان شهدا و نگهداری از انقلاب امری واجب و لازم است؛ در پایان لازم می‌دانم از همه عزیزان تشکر و قدردانی کنم و توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

 آیت الله علوی گرگانی: با استفاده از هنر رسانه پیام شهدا و ایثارگران را به گوش جوانان برسانیم
و اما در ادامه پیام آیت الله علوی گرگانی دیگر مرجع تقلید شیعیان قرائت شد. که در پیام این مرجع تقلید آمده است: باید با بیانی شیوا و استفاده از هنرهای صوتی، رسانه ای پیام شهدا و ایثارگران را به گوش ملت مخصوصا جوانان رساند و با تربیت جوانان مخلص و بصیر خواب استکبار را برای چپاول سرمایه های ملی و منطقه ای را بی تعبیر گذاشت.
وی بیان داشت: شهر قم که از ابتدا خاستگاه انقلاب و ایثارگری ملت ایران به رهبری امام راحل رضوان الله تعالی علیه بوده است، باید بیش از همیشه نسبت به احیای آثار انقلاب و شهدا و دفاع مقدس اهتمام ورزد.

از طرفی هم مادرشهید زین الدین هم از افتتاح باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیر و تشکر کرد.

موزه دفاع مقدس یک فرهنگ و موزه متحرک است
در ادامه این مراسم هم دکتر سقائیان نژاد شهردار قم با اشاره به اینکه ۸سال دفاع مقدس لیله القدر است، اظهار داشت:  ادامه حیات انقلاب اسلامی و عزت جمهوری اسلامی، خودکفایی نظامی، تاب اوری و استقامت، رواج فرهنگ ایثار و شهادت به تاسی از فرهنگ عاشورا ، نواوری هایی که نسل جوان امروز دارد همه به واسطه این ۸سال دفاع مقدس است.
شهردار قم با اشاره به اینکه این یک ارزش و سرمایه است، بیان داشت: حفظ این ارزش که در مورد دستبرد و انحراف است و باید با چنگ و دندان حفظ کرد یک وظیفه برای همه است.
وی عنوان داشت: حفظ و حراست از سرمایه ها و حراست از انقلاب اسلامی موجب رشد می شود که این رشد براساس شناخت و بصیرت بدست می آید.
سقائیان نژاد با اشاره به اینکه یکی از کارهای مهم موزه دفاع مقدس حفظ اثار دفاع مقدس است، تصریح کرد. موزه دفاع مقدس فقط یک ساختمان  نیست یک فرهنگ و یک موزه متحرک است.
وی ابراز داشت: آثار باغ موزه دفاع مقدس  باید در انقلاب ما جاری باشد مخصوصا برای نسل جوان ما که در حال دور شدن از دوران دفاع مقدس  است.

و اما در ادامه این آئین افتتاح با ارتباط ویدئو کنفرانسی با تهران سردار کارگر و سرلشکر باقری به ایراد  سخن پرداختن و بعد از آن هم دکترقالیباف رئیس مجلس به صورت ویدئو کنفرانسی این باغ موزه را افتتاح کرد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/20482
اخبار مرتبط

نظرات شما