مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم:

نسل امروز را بافرهنگ دفاع مقدس آشنا کنیم/حرکت کاروان راهیان کربلا در هفته دفاع مقدس در قم

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم از حرکت کاروان نمادین اعزام رزمندگان قم به جبهه های حق علیه باطل به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد، گفت: نسل امروز باید با دفاع مقدس آشنا باشند تا بتوانند آگاهانه در جهت حفظ امنیت کشور تلاش کنند.

  سیدمحمدحسن یزدی نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به حرکت نمادین کاروان راهیان کربلا در هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: با توجه به اینکه تقریبا همه جوانان و نوجوانان آن روز‌های پر شکوه را ندیده و شوق و نشاط رزمندگان را برای اعزام به مناطق عملیاتی از نزدیک لمس نکرده اند، این اقدام نمادین گوشه‌ای از جلوه‌های زیبای ایثار و شهادت را برای آنان مجسم می کند.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس تحت الشعاع شیوع کرونا قرار گرفته، هدف از اجرای این برنامه، یادآوری دوران دفاع مقدس و ارج نهادن به خون شهدا و ایثارگران است که نگذاشتند امنیت کشور از دست برود.

یزدی نژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان، جانبازان و شهدای استان قم خاطر نشان کرد: نسل امروز باید با دفاع مقدس آشنا باشند تا بتوانند آگاهانه در جهت حفظ امنیت کشور تلاش کنند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم اظهار داشت: این کاروان از 31 شهریور با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدت یک هفته ضمن حرکت در سطح استان و زنده کردن نام و یاد رزمندگان و شهدای قم به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به اجرای پاتوقی سرود در چهل نقطه از شهر و روستاهای استان قم می پردازد.

وی ضمن اشاره به این که کاروان راهیان کربلا به همت سازمان بسیج هنرمندان و همکاری سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم و راهنمایی و رانندگی قم شکل گرفته گفت: استقبال مردم عزیز و شهید پرور قم از این کاروان بسیار خوب بوده که در معابر و سطح شهر کاملا مشهود است.

یزدی نژاد در پایان یادآور شد که سازمان بسیج هنرمندان استان قم برنامه های مختلفی را در هفته دفاع مقدس، متناسب با شرایط جامعه اجرا می کند که از جمله می توان به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، جشنواره سراسری شعر رازهای ارغوانی، اختتامیه جشنواره سرود آوای وصل بسیج تولید تله تئاتر غارت و... اشاره کرد.

انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/20525
اخبار مرتبط

نظرات شما