سرانه فضای سبز قم به ۲۰ مترمربع رسید

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از افتتاح باغ پرندگان در هفته آینده خبر داد و گفت: در گذشته شهر قم در زمینه فضای سبز بین 8 کلان‌شهر رتبه هشتم را داشت و امروز به سرانه 20 مترمربع به ازای هر شهروند رسیده‌ایم و مقام سوم را در بین کلان‌شهرها کسب کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پیام جوادیان ظهر امروز در نشست رسانه‌ای که همزمان با هفتم مهرماه، روز آتش‌نشانی و ایمنی به صورت مجازی برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و روز ملی آتش‌نشانی، اظهار داشت: پروژه‌های بسیار خوبی در این هفته به افتتاح می‌رسد و روند افتتاح پروژه‌ها تا پایان سال ادامه دارد.
وی ادامه داد: پروژه‌های متعدد تفریحی، خدماتی و ورزشی در حال اجراست و شاهد افتتاح پروژه‌های متعددی در راستای خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه به دلیل تقدس هفته دفاع مقدس، هفت پروژه را در این هفته افتتاح خواهیم کرد، گفت: افتتاح سوله مدیریت بحران و بوستان عترت از جمله پروژه‌هایی است که در این هفته افتتاح می شود.
سرانه فضای سبز قم به ۲۰ مترمربع رسید
وی اضافه کرد: در گذشته شهر قم در زمینه فضای سبز بین 8 کلان‌شهر رتبه هشتم را داشت و امروز به سرانه 20 مترمربع به ازای هر شهروند رسیده‌ایم و مقام سوم را در بین کلان‌شهرها کسب کرده‌ایم.

جوادیان ابراز داشت: بیش از 20 پروژه بزرگ ورزشی و خدمت شهری را داریم که می‌تواند در بحث خدمت‌رسانی و مباحث تفریحی و گردشگری خدمات شایانی را به مردم ارائه دهد.

وی تصریح کرد: بوستان عترت یک بوستان استاندارد است که در مساحت 38 هزار مترمربع و با طراحی‌های به روز به مردم خدمت‌رسانی خواهد کرد، مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، مجموعه‌های بازی برای کودکان، نمازخانه، سرویس بهداشتی و چهار پارکینگ در قسمت‌های مختلف، آن را به یک بوستان استاندارد تبدیل کرده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به پروژه های فضای سبز استان، گفت: پروژه‌های فضای سبز به‌قدری است که اگر در هرماه دو پروژه افتتاح کنیم بازهم تعدادی از آن‌ها به سال بعد واگذار می‌شود،  بوستان محلات سه و پنج و هفت پردیسان هم در دست افتتاح است، این‌ها بوستان‌هایی بوده که می‌تواند بحث تفریحی و گردشگری پردیسان را کاملاً به شهرکی استاندارد و سبز در سطح کشور تبدیل کند که طی یکی دو ماه آینده به افتتاح می‌رسد.

افتتاح بوستان باغ موزه دفاع مقدس در مساحت 320هزار مترمربع
وی خاطرنشان شد: بوستان باغ‌موزه دفاع مقدس با مساحت 320 هزار مترمربع در محدوده شهر و در فضایی منحصربه‌فرد نیز افتتاح‌شده است ، این بوستان با توپوگرافی خاص و با فضای کوهستانی است که می‌تواند بحث تفریحی را در سطح شهر ارتقا دهد.

جوادیان با بیان اینکه بوستان خضر مراحل آخر عمرانی خود را طی می‌کند، خاطرنشان کرد: بوستان خضر نیز بوستانی با مساحت 500 هزار مترمربع است که می‌تواند قم را به نگینی در سطح تفریحی و گردشگری تبدیل کند.

وی از افتتاح بوستان زائر به مساحت 300 هزار مترمربع تا سه چهار ماه آینده خبر داد و تأکید کرد: باغ پرندگان که از نظر معماری و مباحث پارک سازی کار بسیار ارزشمند و منحصربه‌فرد در سطح کشور است نیز امسال در خدمت شهروندان قرار می‌گیرد.

افتتاح باغ پروندگان در آینده نزدیک
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اضافه کرد: این پارک از نظر ابعاد و منظر شهری و بزرگی کار بسیار شاخص و به‌روزی است که در هفته‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و هم از نظر مباحث زیست‌محیطی و گردشگری می‌تواند قدم بزرگی برای شهر باشد.

وی ادامه داد: بوستان شهید زین‌الدین با مساحت 30 هزار مترمربع هم از دیگر پروژه‌های فضای سبز شهر قم است که در منطقه بنیاد که از فقر فضای سبز برخوردار بود، ایجاد خواهد شد.

جوادیان اظهار داشت: نقطه عطف همه این پروژه‌ها این است که با وضعیت اقتصادی موجود، شهرداری قم در خدمت‌رسانی به مردم مصمم است و پروژه‌ها با سرعت در حال اجراست.

وی با بیان اینکه در سایر مناطق هم کار به همین صورت در حال اجراست، گفت: موارد ذکر شده پروژه‌های فرا منطقه‌ای است که در مرحله اول به بهره‌برداری می‌رسد اما پروژه‌های بزرگی در مناطق مختلف شهری هم وجود دارد که در شرایط مقتضی اطلاع‌رسانی آن صورت خواهد گرفت.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/20615
اخبار مرتبط

نظرات شما