35فوتی در تصادفات 3ماه ابتدایی سال جاری

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم با اشاره به افزایش تصادفات در محور کهک، گفت: درآمار سه ماه ابتدایی سال جاری که البته بیشتر آمار مربوط به 20اردیبهشت به بعد است از 4642مورد تصادف 7528نفر مجروح شده اند که از این تعداد 35نفر فوت کرده اند.

مهدی فراهانی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به کاهش تصادفات در سال جاری تا قبل از شروع مسافرت ها، اظهار داشت: از دوم اسفند سال گذشته استان درگیر بیماری کرونا بود و قطعا تصادفات در اسفند سال قبل، فرودین و تا اواسط اردیبهشت سال جاری کاهش چشم گیری داشته است.
وی ادامه داد:تصادفات در اسفند و فرودین به هیچ وجه قابل مقایسه با مشابه سال قبل نیست به دلیل اینکه مردم در این مقطع زمانی برای جلوگیری از شیوع کرونا به مسافرت نرفتند.
سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم با اشاره به کاهش 70درصدی تصافات تا بیستم اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مشابه سال قبل، گفت: در واقع باید گفت که اصل آمار تصادفات سه ماه ابتدایی سال جاری بعد از اواسط اردیبهشت است که با افزایش بسیاری زیادی روبرو شد.
وقوع بیش از 5هزار تصادف در سه ماه ابتدایی سال 98
وی با اشاره به آمار تصادفات شهر و جاده سه ماه ابتدایی سال 98، اظهار داشت: در سه ماه اول سال 98 مجموع تصادفات در شهر، جاده و بخش ها 5638 مورد می باشد که به اورژانس اعلام شده است از این تعداد تصادفات 4642 مورد در شهر و 996 مورد در جاده ها رخ داده است.
فراهانی اضافه کرد: از مجموع این تصادفات 7528 نفر مجروح شده اند که این مجروحین یا به بیمارستان منتقل شده اند و یا در صحنه تصادف به صورت سرپایی درمان شده اند.
وی خاطرنشان کرد:  در این تصادفات هم 34نفر در صحنه تصادفات سه ماه اول سال 1398فوت کرده اند.
سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم با اشاره به آمار سه ماه ابتدایی سال 1399، گفت: مجموع تصادفات سال 1399 در شهر، جاده و بخش های استان 3860 مورد است که حدود 31درصد کاهش داشته است و از این تعداد، تصادفات 3147 مورد در شهر و تعداد 713مورد تصادف هم در جاده رخ داده است.

35فوتی در تصادفات 3ماه ابتدایی سال جاری
وی ابراز داشت: تعداد کل مجروحین سه ماه اول سال جاری 4994 مورد که از این تعداد 35 نفر در صحنه تصادف فوت کرده اند که نسبت به مشابه سال قبل یک مورد بیشتر شده است. البته باید بازهم اشاره کنم که آمار فوتی ها در صحنه تصادف است و اورژانس آمار بیمارستان را ندارد و از طرفی بیشتر این آمار تصادفات در سه ماه سال جاری از اواسط اردیبهشت تا پایان خرداد رخ داده است.
فراهانی تاکیدکرد: در طرح نوروزی که از 25اسفند تا 16فروردین آغاز می شود امسال یک یا دو مورد فوتی در تصافات جاده ای رخ داد که همه این مسائل به دلیل وجود قرنطینه و عدم مسافرت بود.

افزایش تصادفات در محور کهک
وی ادامه داد: در بحث تصادفات همیشه اعلام شده است که سه عامل انسان، خودرو و جاده موثر است؛ برخی از تصادفات ما از نوع واژگونی خودرو است که در این نوع تصادفات بیشتر عامل انسانی دخالت دارد.
سخنگوی اورژانس ۱۱۵ قم با اشاره به اینکه خروج از بحث قرنطیه باعث افزایش آمار تصادفات در جاده های استان است، گفت: برخی از تصادفات در بخش های استان رخ می دهد که بیشترین تصادفات ابتدا در بخش کهک و بعد در محور سلفچگان دستجرد رخ داده است.

وی تصریح کرد: در دوران کرونا حجم کار پرسنل اورژانس چند برابر شده بود که با برداشتن قرنطینه ها حجم کار به سمت تصادفات سوق پیدا کرد.

انتهای پیام/160


 
http://qomefarda.ir/20667
اخبار مرتبط

نظرات شما