عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

والدین و آموزش و پرورش نقش مهمی در مسئله حجاب دارند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید در مسئله حجاب با قوه قهریه وارد شد، گفت: والدین و آموزش و پرورش با گفتار و کردار نقش مهمی در مسئله حجاب دارند.

آیت الله علی اکبر مسعودی خمینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به مسئله حجاب، اظهار داشت:برای مسئله حجاب با قوه قهریه کاری نمی توان انجام داد.
وی ادامه داد: بهترین افراد برای مناسب سازی حجاب پدر و مادر هستند چرا که این افراد در تربیت دختر و پسر خود به صورت مستقیم دخالت دارند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اقدامات والدین در این موضوع، گفت: پدر و مادر با عاطفه و محبت و با سوال و جواب در این زمینه فرزندان خود را آگاه کنند، نظرات خداوند در قرآن و اهلبیت(ع) را در خصوص فرد بی حجاب برای فرزندان خود بیان کنند و به او بگویند که این دنیا گذران است و باید برای دنیای ابدی آماده شویم.
وی خاطرنشان کرد:والدین باید دختر خود را از نظر عقلی، فکری و انسانی با حجاب آشنا کنند و با قوه قهریه و اقدامات دیگر مسئله بی حجاب بدتر خواهد شد.
آیت الله مسعودی خمینی با اشاره به اینکه دختران و پسران مخصوصا دختران باید مراقب حجاب خود باشند، ابراز داشت:  والدین در خانه، اساتید و معلمان در مدرسه و دانشگاه باید با گفتار و کردار خود برای فرزندان ما شخصیت های انسانی بزرگی را ایجاد کنند و این افراد می توانند در مسئله حجاب تاثیر مستقیمی داشته باشند.
وی ابراز داشت: والدین و آموزش و پرورش می تواند در مسئله حجاب اقدامات بسیار مهمی که نتیجه بخش باشد انجام دهند.


انتهای پیام/160


 
http://qomefarda.ir/20699
اخبار مرتبط

نظرات شما