در حاشیه مشکلات مردم جمکران؛

از عدم پاسخگویی شهردار منطقه تا برخورد سرد مسئولان/ تکلیف مردم جمکران چه می‌شود؟

ساکنان منطقه جمکران در حالی انتظار حل مشکلاتشان رادارند که شهردار منطقه 5 حاضر به مصاحبه در این زمینه نشد و مشخص نیست علت بی‌میلی مسئولان برای حل مشکلات این منطقه چیست؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  در هفته‌های گذشته طی گزارش‌هایی که از سوی پایگاه خبری تحلیلی قم فردا از منطقه جمکران تهیه شد، ساکنان این منطقه گلایه‌های زیادی از مسئولان داشتند و خواسته‌هایی داشتند که بیشتر آن‌ها نیاز به بودجه آن‌چنانی هم نداشت اما به نظر می‌آید مسئولان علاقه‌ای به ورود به موضوع جمکران و حل مشکلات آن‌ها را ندارند.
یکی از خواسته‌های اصلی ساکنان این منطقه برخورداری از امکانات شهری آن‌هم در حد حداقلی است که برای این موضوع به سراغ شهردار منطقه 5 رفتیم تا از وی علت عدم رسیدگی به مشکلات این منطقه را جویا شویم که حاضر به جوابگویی نشد.
نخستین مطالبه‌ای که همه اهالی این منطقه دارند عدم وجود فضای سبز و مکان‌های تفریحی است که به یک خواسته‌ای عمومی در این منطقه تبدیل‌شده است.
خواسته‌ای دیگری که اهالی و ساکنان این منطقه دارند آسفالت خیابان‌هایی است که منازل آن‌ها با مجوز شهرداری ساخته‌شده و حتی پایان کار و عوارض شهرداری را نیز پرداخت کرده‌اند اما بااین‌وجود همچنان از حداقل‌ترین امکانات برخوردارند و از خاکی بودن خیابان‌ها و معابر رنج می‌برند.
عدم وجود مراکز آموزشی، درخواست دیگر ساکنان جمکران است، شاید برای شهر کریمه اهل‌بیت که میزبان مراکز متعدد دینی و مذهبی است زیاد خوشایند نباشد که ساکنان آن خواستار برگزاری کلاس‌های قرآن و معارف باشند و حتی مکان آن را نیز داشته باشند اما از سوی مسئولان فرهنگی استان قدمی برای آن‌ها برداشته نشود.
در این میان تنها این شرکت توزیع نیروی برق استان قم بود که در روزهای اخیر با بازدید از محل از نزدیک پای درد و دل اهالی محل نشسته و درصدد حل مشکلات آن‌ها است.
به‌هرحال از استاندار و سایر مسئولان به‌خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود خواسته‌های حداقلی اهالی این منطقه را برطرف کنند.
به قول خود اهالی این منطقه آن‌ها هم ایرانی هستند و آن‌ها هم حق‌دارند از حداقل‌ترین حقوق شهروندی برخوردار باشند.

انتهای پیام/110 
http://qomefarda.ir/20739
اخبار مرتبط

نظرات شما