رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت چگونه انجام می شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با افزایش استفاده از درب ضد سرقت در ساختمان های مختلف، رگلاژ و تعمیر این درب ها از موارد مهمی محسوب می شود که در هر ساختمانی لازم می شود. رگلاژ درب ضد سرقت ایجاد ساختار درست برای عملکرد دقیق و منظم چند قطعه کنار هم است و نقش بسیار مهمی در دوام و استحکام درب دارد. با توجه به ساختار پیچیده ی این درب ها، روش تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت نیز سخت و پیچیده است و افراد عادی قادر به انجام این کار نیستند. تعمیرکار نیز برای تنظیم آنها میبایست تجربه، دانش و تخصص لازم را داشته باشد.


از بین انواع رنگ بندی درب ضد سرقت، انواع درب ضد سرقت سفید به دلیل زیبایی خاصی که دارند، در بین افراد مختلف از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند و از پرفروش ترین درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران هستند.
یکی از موارد مهم در نگهداری از درب های ضد سرقت رفع ایرادهای این درب ها می باشد که اگر به آنها توجه نشود به مرور زمان درب دچار آسیب می شوند و ممکن است به جای تعمیر درب مجبور شوید درب را به طور کامل تعویض کنید و تعویض درب نیز هزینه زیادی دارد. لولای درب ضد سرقت که لنگه درب را در چارچوب نگه می دارد مهمترین بخشی می باشد که در رگلاژ درب اهمیت دارد. لازم به ذکر است، اساس رگلاژ صحیح درب نیز در عملکرد درست لولا می باشد. مهمترین نکته ای که در رگلاژ درب ضد سرقت باید به آن توجه کرد دانستن جای دقیق لولاها و فاصله آنها از همدیگر است.
به طور کلی، رگلاژ صحیح درب های ضد سرقت وقتی انجام می گیرد که همه قطعات درب به خوبی و کاملاً دقیق و منظم در کنار هم قرار بگیرند و به درستی عمل کنند. برای رگلاژ صحیح درب های ضد سرقت تعمیرکار درب می بایست اطلاع داشته باشد که چه تعداد لولا و در چه بازه زمانی لازم است تا درب به خوبی رگلاژ شود.
به طور کلی رگلاژ انواع درب ضد سرقت ممکن است و تنها به ابزار لازم و مهارت و تخصص تعمیرکار نیاز دارد و تنها تفاوت این کار در روش رگلاژ انواع مختلف درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی می باشد. درهای ضد سرقت ایرانی ساختار ساده تری نسبت به درب های ترک دارند و رگلاژ و تعمیر آنها نیز راحت تر است. یکی از تفاوت های اساسی که بین انواع درب ضد سرقت وجود دارد لولای این درب ها می باشد. به این صورت که لولاهای درب های ضد سرقت ترکیه ای از سمت داخل درب دیده می شوند، با توجه به ارزان بودن قیمت درب ضد سرقت چینی رگلاژ این درب ها به صرفه است. لولای درب های ضد سرقت چینی کاملاً مخفی هستند و نه از داخل دیده می شوند و نه از بیرون. بنابراین رگلاژ درب ضد سرقت چینی به سختی انجام می شود. برای رگلاژ این درب ها علاوه بر مواردی که ذکر شد لازم است یک جوشکار ماهر نیز همراه تعمیرکار درب باشد تا اگر لازم شد بتوانند لولاها را جابه جا کنند و درب ها را به درستی رگلاژ کنند.
انتهای پیام/

 
http://qomefarda.ir/20744
کلیدواژه: رگلاژ ضد سرقت انجام
اخبار مرتبط

نظرات شما