مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان قم:

مشکلی در تامین مرغ استان نداریم/نوسانات مرغ گرم در چند روز آینده حل می شود

مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان قم با اشاره به اینکه نوسانات مرغ گرم در چند روز آینده حل خواهد شد، گفت: به هیچ وجه با کمبود مرغ مواجه نیستیم و امروز بالاترین ذخایر مرغ در استان را داریم.

هادی مومنی نسب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به علت های افزایش قیمت مرغ گوشتی، اظهار داشت: یکی از دلایل این موضوع این است که مرغداران ما حجم بسیاری از مرغ ها را برای عید نوروز ، ایام ربیع و شعبان پرورش دادندکه متاسفانه با شیوع بیماری کرونا مواجه شد.
وی ادامه داد: بیماری کرونا ضربه سنگینی به مسئله مرغ واردکرد و قیمت مرغ تا مرز هشت هزار تومان هم شکسته شد و در این مسئله بسیاری از مرغداران آسیب دیدند.
مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان قم افزود: البته سازمان جهادکشاورزی در این مسئله تا جایی که توانست از مرغداران مرغ خریداری کرد تا آسیب کمتری به آن‌ها وارد شود ولی در این مقطع ضربه ای به مرغداران وارد شد.
وی با اشاره به اینکه حجم زیادی از نهاده های دامی کشور وارداتی است، خاطرنشان کرد:مشکلات تامین ارز باعث ایجاد برخی نوسانات در تامین به موقع نهاده برای مرغداران شد به همین دلیل مرغداران مجبور شدند نهاده های دامی خود را از بازار آزاد تهیه کنند.
مومنی نسب با اشاره به فصل تابستان، ابراز داشت: در فصل تابستان مخصوصاً در ماه های تیر و مرداد وزن گیری مرغ ها با تأخیر انجام می شود.
وی ادامه داد: مرغ ها باید در مرغداری به وزن استانداری برسند که این وزن در فصل گرما سال با تاخیر و دیرتر انجام می شود؛ همه این مسائل در کنار یکدیگر باعث شد در مقاطع کوتاهی نوساناتی در بازار داشته باشیم.
مدیر توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان قم گفت: به هیچ وجه با کمبود مرغ مواجه نیستیم و امروز بالاترین ذخایر مرغ در استان را داریم.
وی تاکیدکرد: لازم است در این مقطع مردمی کمک کنند. امروز هر مقدار که مرغ نیاز باشد را به فروشگاه تزریق می کنیم و از این بابت هیچ مشکلی نداریم.
مومنی نسب با اشاره به اینکه در چند روز آینده مشکلات نوسانات موجود در تامین مرغ گرم هم حل خواهد شد، گفت: مرغ منجمد به وفور در فروشگاه وجود دارد و هیچ کمبودی نیست و هیچ نگرانی نداریم.انتهای پیام/160


قم فردا در شبکه های اجتماعی:
http://qomefarda.ir/20805
اخبار مرتبط

نظرات شما