معاون هماهنگ کننده سپاه قم خبر داد:

معرفی ۲۳۰طلبه بسیجی برای کمک به کادر درمان در قم

معاون هماهنگ کننده سپاه قم گفت:در دوره جدید کرونا، با استفاده از نیروهای بسیجی که عمدتاً از طلاب می باشند حدود صد و پنجاه نفر در یک مرحله و هشتاد نفر در مرحله دوم، جهت کمک به کادر درمان معرفی گردیدند.

مهدی کبیری پور معاون هماهنگ‌کننده سپاه قم در گفت‌وگو با خبرنگار قم فردا  گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، اقدامات مستمری نظیر : همکاری با معاونت بهداشت در بحث پایش واحدهای صنفی، آموزش و غربالگری عمومی و اصناف، همچنان ادامه داشته و متوقف نگردیده، تا جایی که در ایام عزاداری محرم، نظارت بر هیئت ها نیز به کمک مدیران محلات و بسیجیان صورت گرفت. همچنین در بحث تولید ماسک، بسیج دانشجویی روزانه 100هزار ماسک تولید و به بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها و جهت توزیع به تهران ارسال می نماید، که عدم کمبود ماسک و پیشگیری از وجود بازار سیاه در این حوزه، حاصل کار مستمر تولیدکنندگان بسیجی می باشد.

وی افزود: در حال حاضر و بدلیل عدم نیاز انبوه، تولید گان حفاظتی، متوقف است و در صورت نیاز، خط تولید آن مجددا راه‌اندازی می‌ گردد و از موارد دیگر قابل ذکر، می توان به سرکشی از خانواده بیماران، ضدعفونی اماکن، معابر عمومی و نقاط درمانی و جاهای ضروری، کماکان ادامه داشته و در صورت اطلاع از نیاز بیشتر، با ابزار کامل‌تر از قبل، اقدام می نماییم.

کبیری پور اذعان داشت: در پیک جدید کرونا، ضمن جلسه با دانشگاه علوم پزشکی، اعلام آمادگی خود را در صورت تکمیل ظرفیت‌ بیمارستان‌ها، بر استفاده از بیمارستان سپاه، یا تقاضا از رده‌های بالا برای استقرار بیمارستان صحرایی و در بحث نقاهتگاه، بنا به تشخیص، اعلام نمودیم.
وی با بیان این موضوع که بعضی از  بسیجیان حاضر در مراکز درمانی، دوره قبل نیز بوده و آموزش لازم را دیده اند و نیروهای جدید، طی آموزش فشرده، به کمک پرستاران و خدمه بیمارستان ها شتافته و یا بعنوان همراه بیمار با مراقبت و جابجایی و رفع سایر نیاز های آنان، جهت پیشگیری از سرایت بیماری در خانواده ها، می کوشند.

کبیری پور افزود: اگر لازم شود قرارگاه کریمه را برقرار می کنیم، تا بطور سیستماتیک، آمار فوتی ها و بیماران را از دانشگاه علوم پزشکی دریافت نموده و برای ضدعفونی منازل آنها و محله و رسیدگی به خانواده های آنان و رفع مشکلاتشان برآییم.

وی به  استمرار تهیه سبد کالا، توسط پایگاه ها و ذبح بیش از ۶۰۰ قربانی و توزیع گوشت بین نیازمندان و  تعمیر لوازم خانگی 220 خانوار محروم اشاره نمود.
معاون هماهنگ کننده سپاه قم  از مرحله آخر رزمایش بسیج با تعداد بیش از 5000 بسته معیشتی در روز های پایانی ماه صفر خبر داد و افزود:  این رزمایش در حوزه ها بطور غیر متمرکز نیز، برگزار می گردد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/21013
اخبار مرتبط

نظرات شما