فاز یک تونل جمهوری در مراحل پایانی

مدیر منطقه دو شهرداری قم از انجام مراحل پایانی فاز یک تونل جمهوری خبر داد و گفت: تونل جمهوری اسلامی به طول 800 متر بوده که بخش مهم آن در بلوار نور شرقی در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رضا رحیمی پروژه بلوار جمهوری اسلامی را یکی از پروژه‌های شاخص و کلیدی در سطح شهر دانست و اظهار داشت: این پروژه از اواخر سال پیش در دو فاز کلید خورده که بخشی از آن به‌صورت تقاطع غیر هم‌سطح طراحی شده که منطقه دو را به منطقه چهار متصل می‌کند.

مدیر منطقه دو شهرداری قم تملک املاک بلوار جمهوری اسلامی را به عنوان فاز دو این پروژه تشریح کرد و گفت: فاز نخست این پروژه در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسیده است.

وی مختصات تونل بلوار جمهوری را مورد بررسی قرارداد و تصریح کرد: تونل جمهوری به طول ۸۰۰ متر طراحی ‌شده که بخش نخست آن به طول ۳۵۰ متر در حال اجرا بوده و تا مدول ۶ سقف آن تکمیل شده است.

در این مسیر بیش از ۹۰ پلاک قرار داشت که حدود ۶۰ پلاک خریداری و مابقی در حال تملک است.

رحیمی به مشکلات تأسیسات شهری در این پروژه نیز اشاره کرد و افزود: جابه‌جایی تأسیسات شهری مانند برق فشارقوی به‌صورت مرحله‌ای و با کمترین خسارت انجام ‌شده است.

وی با ابراز امیدواری از مشارکت صاحبان املاک در مسیر برای تکمیل پروژه تونل جمهوری اسلامی تا پایان سال اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۰ بخش مهمی از املاک در مسیر پروژه، تملک و خریداری می‌شود.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/21219
اخبار مرتبط

نظرات شما