آیت الله کعبی در گفتگو با قم فردا:

قیام 19 دی پایه های رژیم شاهنشاهی را لرزاند/ ملت ایران اهانت به مرجعیت دینی را بی پاسخ نمی گذارد

عضو خبرگان رهبری بابیان این‌که ملت ایران اهانت به مرجعیت دینی را بی‌پاسخ نمی‌گذارد، گفت: قیام 19 دی که در پاسخ به دعوت مرجعیت دینی بود، پایه‌های رژیم شاهنشاهی را لرزاند.

آیت‌الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا بابیان این‌که قیام 19 دی مردم قم یکی از حماسه‌های جاویدان قبل از انقلاب است، اظهار داشت: 19 دی قیام جاودانه مردم قم در دفاع از اسلام و مکتب اهل‌بیت  و لبیک گفتن به ندای مرجعیت بود که در آن‌ها سال‌ها تأثیر بسزایی در نهضت امام خمینی (ره) گذاشت.
وی ادامه داد: قیام 19 دی درواقع نشان‌دهنده بصیرت دینی برای دفاع از مرجعیت و مقابله با دشمنان اسلام بود، دشمنانی که کینه خود را علیه روحانیت اصیل شیعه به کار گرفته‌  و از هیچ کوششی فروگذار نبودند.
عضو خبرگان رهبری بیان داشت: آن چیزی که جرقه قیام 19 دی را زد اهانت یک مقاله‌نویس علیه امام خمینی (ره) بود که موجب شد مردم قم و روحانیت برای دفاع از مرجعیت و روحانیت اصیل و مقابله با رژیم ستم‌شاهی قیام کنند.
وی خاطرنشان کرد: قیام 19 دی مردم قم مبدأ و زنجیره‌ای از قیام‌های بعدی را رقم زد تا درنهایت به پیروزی انقلاب در سال 57 منجر شد.
آیت‌الله کعبی با اشاره به تخریب روحانیت از سوی دشمنان نظام، ادامه داد: هم‌اکنون نیز بعد از گذشت 4 دهه برنامه‌های گسترده و پیچیده‌ای برای تخریب روحانیت اصیل شیعه در دستور کار دشمنان اسلام و مکتب اهل‌بیت قرارگرفته است که باید با آن مقابله شود.
وی تصریح کرد: امروز نیاز داریم که بر اساس بصیرت دینی و در دفاع از مرجعیت و روحانیت باز یک قیامی صورت بگیرد تا مکر و حیله دشمنان نظام علیه روحانیت شیعه را از بین ببریم.

انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/2157
اخبار مرتبط

نظرات شما