شهردار قم:

باید سیره وزندگی نامه شهدا را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم/باید از خودگذشتگی شهدا را به نسل امروز منتقل کنیم

شهردار قم با اشاره به اینکه باید از خودگذشتگی شهدا را به نسل امروز منتقل کنیم، گفت: باید سیره وزندگی نامه شهدا را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و از یاد آنها غافل نشویم چرا که هرچه فرهنگ شهدا در جامعه نشر پیدا کند برکت در جامعه بیشتر می شود.

 دکترسید مرتضی سقاییان نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به رونمایی از سردیس های 12شهید سرافراز استان، اظهار داشت: شخصیت‌هایی در این زمینه انتخاب شدند از شهدای انقلاب اسلامی، روحانیون و فرماندهان استان هستند که 12هنرمند برجسته کشور در این زمینه کار طراحی و تولید سردیس‌ها را انجام دادند.
وی ادامه داد: تصاویری که از شهدا داشتیم در اختیار هنرمندان قراردادیم، هنرمندان عزیز فیلم و آثار شهدا را مشاهده کرده و با شهید ارتباط برقرار کردند و با عشق و علاقه اقدام به طراحی و تولید این سردیس‌ها کردند.
شهردار قم عنوان داشت: کار برای شهدا بسیار سخت ولی واجب است، باید محتوای نابی که شهدا برای آن راهی جبهه شدند و حماسه‌آفرینی کردند ترویج و در قالب هنر به مردم عرضه کنیم.
وی اضافه کرد: باید جوانان با تاریخچه فعالیت‌ها وزندگی نامه شهدا آشنا شوند و این معرفی می تواند در قالب‌های هنرمندانه و نوآورانه انجام شود.
سقائیان نژاد در ادامه با اشاره به کاشت ۶ هزار و ۹۰ درخت به نام شهدا در بوستان شهدا تاکید کرد: نام‌گذاری بوستان و معابر شهر به نام شهدا و تبدیل خانه شهدا به خانه موزه جلوه‌ای از کار شهرداری در این مسیر است.
وی خاطرنشان کرد: باید سیره وزندگی نامه شهدا را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و هیچ‌گاه از یاد شهدا غافل نشویم. هرچقدر فرهنگ شهادت در جامعه نشر پیدا کند برکت آن را بیشتر حس می‌کنیم.
شهردار قم با اشاره به اینکه شهرداری اقدامات موثری را برای ترویج فرهنگ شهادت در شهر انجام داده و می دهد، عنوان داشت: کوچه و محله‌های شهر باید به نام شهدا مزین شود و یادمان نرود اگر دورهم جمع هستیم به برکت خون شهدا است، باید قدر و منزلت خون شهدا را بدانیم و از این موضوع غافل نشویم.
وی اضافه کرد: باید به نسل جوان یادآوری کنیم که امنیت و سربلندی کشور ایران را مدیون شهدا بوده و در صورت قدرناشناسی از خون شهدا دچار کفران نعمت شده‌ایم.
سقائیان نژاد با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی جاودانه و برخاسته از فرهنگ حسینی (ع) است گفت: اگر بتوانیم این فرهنگ ایثار و شهادت را درخشان کرده و چراغ راه قرار دهیم و از آن پیروی کنیم هرگز انقلاب به انحراف کشیده نخواهد شد.
وی تصریح کرد: باید فرهنگ اخلاص را در انجام وظایفمان برجسته کرده و  شهدا به‌عنوان راهنمایان این حرکت بهترین الگو خواهند بود.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/21805
اخبار مرتبط

نظرات شما