رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران:

تحصیل بیش از چهارهزار نفر در سه مقطع در دانشگاه پردیس فارابی/ حمایت از طرح های اقتصادی و کارآفرینی دانشجویان

رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران از تحصیل چهار هزار دویست نفر در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا در رشته های مختلف خبر دادو گفت:از طرح ها و ایده های اقتصادی دانشجویان در جهت رفع مشکلات کشور حمایت می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علیرضا محمدرضایی پیش از ظهر امروز در کنفرانس خبری خود با عنوان نکوداشت پنجاهمین سال تاسیس پردیس فارابی قم، با اشاره به اینکه این مرکز آموزشی از سال 1349فعالیت خود در قم را آغاز کرده است، اظهار داشت: در سال 1355 این مرکز با عنوان مجتمع عالی آموزشی قم و در سال 1383 با عنوان پردیس قم دانشگاه قم مطرح شد.
وی ادامه داد: از سال 1392 این مرکز با عنوان پردیس دانشگاه فارابی قم مطرح شد البته از ابتدا زیر نظر دانشگاه تهران بود.
رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: پردیس فارابی دانشگاه تهران هم‌اکنون ۴ هزار و ۲۰۰ دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد که این دانشجویان در ۳۱ رشته دکترا، ۶۴ رشته کارشناسی ارشد و همچنین ۱۲ رشته کارشناسی مشغول فعالیت هستند.
120نفر عضو هیئت علمی دانشگاه هستند
وی اضافه کرد: این مرکز دارای 120عضو هیئت علمی است. پردیس فارابی دانشگاه تهران دارای ۱۲ مجله علمی است که از این تعداد هشت مجله دارای نمایه علمی پژوهشی است و برخی دارای نمایه‌های بین‌المللی می‌باشد.
محمدرضایی با اشاره به اینکه اولین مجله ISS در این مرکز منتشر شده است، عنوان داشت: انتشار تنها مجله زبان عربی دانشگاه تهران و چاپ اولین مجله مدیریت در خاورمیانه ازجمله افتخارهای علمی این دانشگاه است ضمن اینکه روند اخذ نمایه بین‌المللی برای فصلنامه مطالعات معاصر این دانشگاه در حال انجام است.
سه راهبرد اصلی و مهم پیشروی دانشگاه
وی در ادامه به برنامه های راهبری پیشرو اشاره کرد و گفت: اولین برنامه راهبردی پردیس فارابی، بین المللی شدن است که دراین خصوص فعالیت هایی انجام گرفته است مانند جذب دانشجویان خارجی که دراین راستا تفاهم‌نامه‌های مختلف با دانشگاه‌های بغداد، کوفه و کربلا  امضا شده است و همچنین در شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام عضو شده ایم.
رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در این راستا سعی شده است رزومه تمام اساتید دانشگاه را به زبان انگلیسی و عربی ترجمه کنیم و در این شبکه مجازی قرار دهیم.
وی با اشاره به راهبرد دیگر پیشرو گفت: کارآفرینی و اشتغال زایی راهبرد دیگر پردیس فارابی است که در این راستا جشنواره های مختلفی مانند جشنواره از ایده تا بازار را برای پنجمین سال برگزار خواهیم کرد تا به کارآفرینانی که ایده خوبی داشته باشند در جهت حمایت وام های مشخص شده ای پرداخت شود.
حمایت از طرح های اقتصادی و کارآفرینی دانشجویان
محمدرضایی بابیان اینکه ۱۲ طرح مهم اقتصادی و کارآفرینی توسط این دانشگاه حمایت‌شده است، ادامه داد: با استفاده از تسهیلات صندوق امید، به طرح‌های نو و بدیع که منجر به اشتغال‌زایی در روستاها شود ۵۰۰ میلیون و در حوزه شهری تا ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تقویت و ایجاد دانشگاه اخلاق مدار و ارتقای حس مسئولیت‌پذیری دانشجویان از دیگر راهبردهای پیشرو است، افزود: این دانشگاه آمادگی دارد که تمام مشکل‌های موجود در حوزه مدیریت، اشتغال، صنایع و کارآفرینی استان را با استفاده از ظرفیت‌های علمی موجود در این دانشگاه برطرف کند.
رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران بابیان اینکه تاکنون ظرفیت‌های عظیم علمی این دانشگاه در سطح استان مغفول مانده افزود: توجه به مشکلات موجود در سطح استان ازجمله برنامه‌های این دانشگاه برای اشتغال‌زایی است.
وی اظهار داشت: بیش از ۳۰ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده که هم‌اکنون تعداد زیادی از این افراد در مسئولیت‌های مختلف مشغول فعالیت هستند و استفاده از ظرفیت این دانشجویان کمک بسیاری برای توسعه این دانشگاه خواهد داشت.
استفاده از پایان نامه ها در حل مشکلات استان
محمدرضایی ادامه داد: به‌منظور بهره‌گیری دستگاه‌های مختلف از پژوهش‌های علمی این دانشگاه،‌ تمام پایان‌نامه‌ها به سازمان‌های مرتبط در استان معرفی می‌شود تا از این پژوهش‌ها در راستای حل مشکلات استان استفاده شود.
وی بابیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ هزار دانشجو در آموزش‌های مجازی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند که این موضوع از ظرفیت‌های این دانشگاه بوده است گفت: در سال تحصیلی جدید ۲ هزار دانشجوی جدیدالورود در رشته‌های مجازی پذیرش‌شده‌اند که آمار قابل‌توجهی است.
برگزاری یک هزار کلاس آنلاین در هفته
رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران ادامه داد: با شیوع کرونا و برگزاری مجازی کلاس‌های این دانشگاه هم‌اکنون حدود یک هزار کلاس درس به‌صورت برخط و هفتگی برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های آموزش مجازی پردیس فارابی دانشگاه تهران امیدواریم جذب دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه نیز به‌صورت مجازی محقق شود.
اولین دفتر انجمن سواد رسانه‌ای در پردیس فارابی دانشگاه تهران
محمدرضایی ادامه داد: به‌زودی اولین دفتر انجمن سواد رسانه‌ای در پردیس فارابی دانشگاه تهران افتتاح می‌شود ضمن اینکه هم‌اکنون رشته مدیریت رسانه در دانشکده مدیریت این دانشگاه تدریس می‌شود.
ایجاد نخستین مرکز مشاوره‌ای دانشگاهی در قم
وی در خاتمه توسعه فعالیت‌های اجتماعی این دانشگاه را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایجاد مراکز مشاوره‌ای به‌عنوان یکی از فعالیت‌های اجتماعی دانشگاه در دستور کار است و به‌زودی نخستین مرکز مشاوره‌ای دانشگاهی در قم افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/21837
اخبار مرتبط

نظرات شما