تاریخ بازی‌های جام باشگاه‌های فوتبال جهان مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بر اساس اعلام فدراسیون جهانی فوتبال، مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال جهان از تاریخ اول تا ۱۱ فوریه سال ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۲۳ بهمن) به میزبانی کشور قطر برگزار خواهد شد.

در پی شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر فوتبال جهان دفتر شورای فیفا تصمیم‌های جدیدی را در رابطه با رقابت‌های فوتبال از جمله جام باشگاه‌های جهان اتخاذ کرد.

رقابت‌های فوتبال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۰ قطر که در اصل برای ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود یکی از بازی‌هایی بود که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت، زیرا این بحران بهداشتی بر رقابت‌های قاره‌ای اثر گذشت و آن‌ها را دچار وقفه کرد.

با معرفی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سرگیری مسابقات باشگاهی قاره‌ای میسر شده است که آخرین بازی‌های قاره‌ای ژانویه سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید.

در نتیجه مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال جهان از تاریخ اول تا ۱۱ فوریه سال آینده میلادی (۱۳ تا ۲۳ بهمن) در قطر برگزار خواهد شد.

کشور میزبان در راستای شیوه نامه‌های مسابقات بین المللی فیفا تمام موارد ایمنی لازم برای سلامتی و امنیت ورزشکاران را تامین خواهد کرد.

تیم پرسپولیس که به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافته، این شانس را دارد که با پیروزی در دیدار فینال مقابل نماینده شرق و کسب عنوان قهرمانی قاره کهن در تاریخ ۱۹ دسامبر (۲۹ آذرماه) به جام باشگاه‌های  جهان۲۰۲۰ راه یابد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/21880
اخبار مرتبط

نظرات شما