ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص) مغفول مانده است

دبیر کل انجمن حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قم با اشاره به اینکه از سرمایه گذاران بومی در توسعه استان استفاده شود، گفت: شورای شهر و شهرداری قم پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم را باوجود ظرفیت‌های زیادی که در شرکت‌های بومی وجود دارد معطل نگه‌داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، عباس پناه، دبیر کل انجمن حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قم  در نشست خبری این انجمن که در خصوص عدم حمایت از سرمایه گذاران برای ورود به استان، اظهار داشت: این انجمن با حمایت شورای شهر اسلامی شهر تاسیس شد.
وی ادامه داد: این انجمن با هدف جذب سرمایه گذار برای استان تشکیل شد. مسئله سرمایه گذاری در استان هیچ متولی در استان ندارد به همین دلیل این انجمن تشکیل شد تا متولی این موضوع باشد اما باید دستگاه های استان کمک کنند.
عباس پناه خاطرنشان شد: انجمن حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قم در وزارت کشور ثبت‌شده و هدف آن متولی گری امر سرمایه‌گذاری در استان است که تا قبل از آن هیچ متولی نداشت.
وی وی افزود: انجمن حمایت از سرمایه‌گذاری مختص به تمام پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان است و صرفا به طرح‌های شهری محدود نمی‌شود.
دبیر کل انجمن حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قم با اشاره به بلوار پیامبر اعظم، عنوان داشت: شورای شهر و شهرداری قم پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم را باوجود ظرفیت‌های زیادی که در شرکت‌های بومی وجود دارد معطل نگه‌داشته است.
وی اضافه کرد: بلوار پیامبر اعظم(ص) از حرم حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا مسجد مقدس جمکران ادامه می‌یابد. طراحی بلوار بر اساس یک مسیر کاملاً مستقیم به طول هفت کیلومتر رفت و هفت کیلومتر برگشت و عرض ۳۰۰ متر، دربرگیرنده خیابان‌های منشعب به بلوار به‌صورت تقاطع‌های غیر هم‌سطح می باشد.
عباس پناه اضافه کرد: یکی از اهداف این انجمن حمایت و پیگیری مشکلات سرمایه‌گذارانی است که مجموعه‌های دولتی مانند شهرداری با آنها نامهربانی کرده‌اند.نامهربانی با سرمایه‌گذاران بومی سبب شده تا برخی از پروژه‌های شهری بالغ‌بر ۲ دهه بر روی زمین بماند.
دبیر کل انجمن حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قم ابراز داشت:  جزیره‌ای عمل کردن و دخالت ندادن بخش خصوصی در تصمیم سازی‌ها از چالش‌های مهم توسعه قم است.
وی ابراز کرد: اگر نظرات بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها دخیل داده شود و از سرمایه‌گذاران بومی قم حمایت شود بسیاری از تنگناهای توسعه در قم گشوده می‌شود.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/22009
اخبار مرتبط

نظرات شما